Home > Články > Starší žáci

Starší žáci

Souhrn uplynulé sezony starších žáků.

Dnes se podíváme na průřezovou kategorii, kde se z malých florbalistů pomalu stávají opravdoví florbaloví hráči.

Před sezonou dostal na starost starší žáky jako hlavní trenér Matouš Hrdlička a společně s již stávajícím trenérem, Alešem Řeřichou, udělal tento rok kus práce. ,,Musím říct, že to před sezonou byla docela výzva, jelikož tyto ročníky znám po celém kraji, potažmo i republice a tak jsem věděl, že nás nečeká lehká sezona. Kdo viděl první turnaj, ví, o čem mluvím," komentuje své první pocity z působení v FbC Matouš.

,,Upřímně musím říct, že jsme udělali větší posun, než jsem si dokázal představit. Zaměřili jsme se na základní herní prvky a ty jsme pilovali." Do útoku nechával klukům volnost a nabádal je k aktivní a kreativní hře všech pěti hráčů. Ze začátku to klukům tolik nešlo, ale postupem času se z nás stával nebezpečný tým pro každého soupeře. ,,Na začátku jsme na ně ztráceli ne vagón, ale celé vagóny," dodal Matouš.

Aktivní hra po celém hřišti a napadání se soupeřům zdálo velmi nepříjemné. Najednou jsme neprohrávali o deset a více gólů, ale byli jsme to my, kdo diktoval tempo zápasů a to ať se jednalo o blue či white tým. ,,Kolikrát jsme přehrávali i největší favority na postup na MČR - Florbalovou školu a Cheb. V sezoně bylo rozhodnuto, kdo hraje o první místo v tabulce a na začátku by naše ambice ani tak daleko nesahaly, ale troufnu si říct, že tím jak jsme se zlepšili, tak bychom v případném play-off mohli porazit každého," okomentoval roční snahu Matouš.

,,Z tohohle celého pokroku jsem nesmírně šťastný. Musím všechny, co se zlepšili, pochválit, protože si uvědomuji, že některé tréninky byly rutinně nudné, ale potřebné a evidentně účelné." Na otázku, co by mohl říct jako další důvod úspěchu, odpověděl: ,,Měl jsem i šikovné asistenty Aleše, Matěje a Jaromíra."

Letošní sezónu starších žáků hodnotí Aleš, který trénoval white tým, velmi pozitivně, ,,Kluci udělali velký progres, zvláště někteří výkonnostně doslova vylétli. Modří hráli pravidelně první koš a i zde patřili k nejlepším. Kluci z bílého týmu zase stabilně nastupovali v druhém koši, ze kterého několikrát nahlédli rovněž do prvního." To byl oproti loňské sezóně opravdu velký skok.

Někteří hráči si zahráli i v dorostenecké kategorii, kde se rozhodně neztratili. Výrazný posun byl vidět i při tréninku. ,,Toho si cením nejvíce. Většina kluků na sobě začala více makat a práce na trénincích byla z jejich strany mnohem zodpovědnější. Jsem přesvědčen, že jsme se společně vydali správnou cestou. Párkrát se sice vyskytly určité kázeňské prohřešky, ale vše se vyřešilo a věřím, že si dotyční hříšníci vzali ponaučení do budoucna," nezapomněl Aleš také zmínit, abychom kluky pouze nechválili. ,,Všem hráčům chci poděkovat za skvělou sezónu a klukům ročníku 2005 úspěšný přechod mezi dorostence. Doufám, že na sobě budou i nadále poctivě pracovat a naplní své florbalové ambice. Závěrem bych rád vyjádřil velké díky trenérovi Matoušovi, s nímž se výborně spolupracovalo, dále pak všem rodičům a také vedení klubu, bez jejichž podpory by to nešlo," dodal Aleš.

Dalším trenérem, který kluky tento rok vedl, byl Jaromír Täuber. ,,Chtěl bych starší žáky pochválit za to, jak se v letošní sezoně prezentovali. Musím říct, že mě spousta z nich již na soustředění překvapila tím, jak vyrostli – ať už florbalově, tak fyzicky," dodal pobaveně Jaromír, který je již smířený, že neporoste.,, Nejvíc mě zaujaly dvě věci a to, jak se někteří dokáží nad rámec individuálně připravovat a jaký zápal do florbalu mají a také to, jak spolu jako skupina dokáží fungovat, za což patří dík nejen jim, ale i dalším trenérům."


Tojby však kluky trénoval i jako trenér regionálních výběrů starších žáků: ,,Zpětně bych chtěl ještě poděkovat za skvělou reprezentaci všem klukům, kteří byli ve výběrech plzeňského kraje - ať už na finálním turnaji, tak v celém cyklu."

Měli jsme se zde neobvyklou situaci, kdy spolu hrály dokonce dvě bratrské dvojice - někdy spolu a někdy proti sobě.


Spousta starších žáků nám pomáhala s pořádáním zápasů juniorů a mužského Áčka. Za zmínku určitě stojí výkon Ríši Nového, který chyběl pouze na dvou zápasech z celé sezony.


,,Hráčům přeji do další práce hodně sil a těším se na další sezonu," dodal hlavní trenér Matouš.


Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
MŠMT
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone