Home > Články > Souhrn prvního herního víkendu

Souhrn prvního herního víkendu

Elitní týmy mužů a juniorů berou z domácích utkání tři body! Přípravka vyhrála na turnaji Gorila 2. místo.

Muži A

Po více jak půlroční pauze jsme se konečně dočkali ostrého zápasu, na který jsme se těšili. První třetina byla nejlepším možným způsobem, jak zahájit první zápas nové sezóny. Splnění plánu neobdržet branku v první třetině kluci splnili na jedničku, k tomu tři góly do soupeřovi sítě byly třešničkou na dortu. Ve druhé třetině jsme svůj náskok ještě navýšili, což nás dostalo do herní pohody a tak trochu jsme zpohodlněli. To vyústilo v inkasování zbytečných branek ve třetí třetině a kdyby soupeř byl přesnější v zakončení, mohl mít zápas zbytečně dramatickou koncovku.

FbC Plzeň - Florbal TJ Kobylisy 8:4 (3:0, 4:1, 1:3)

Sestavy a branky: Ščurko, Bezděk - Khek (21.), Štejr, Kuneš (11.), Buchta, Nový, Plachý, Šůs, Brabec, Faitenhanzl, Zábran (13., 19., 29.), Horažďovský (34.), Vošta, Lapuník (36., 54.), Tomášek, Täuber

Hráč utkání: Václav Zábran

Komentář trenéra Tomáše Oliveriuse: ,,Trochu nás zaskočila pasivita soupeře, ale alespoň jsme si mohli vyzkoušet rozehrávku, která nás dlouhodobě trápí. Ukázalo se, že se problému trochu zbavujeme a všechny tři lajny dokázaly přes soupeře přejít, což je pro mě důležitý ukazatel do celé, doufejme, že ne krátké sezóny. Už jen probudit střeleckého ducha u více hráčů a budu spokojen."

Fotogalerie

Junioři

První minuty zápasu patřily oťukávání. Poté převzali otěže zápasu hosté, kteří nás na deset minut zamkli u naší brány a zaslouženě vedli 3:0. My jsme na konci první třetiny dali nenápadnou, ale důležitou branku. Ke konci třetiny byla hra vyrovnaná. V druhém dějství jsme na soupeře vlétli s chutí něco s výsledkem udělat a odměnou byl nejen tlak, ale i zasloužené vyrovnání. Poté byla druhá třetina hodně vyrovnaná a na konci opět odskočil soupeř. Třetí třetina pokračovala tam, kde skončila třetina druha. Šance se střídaly na obou stranách a my byli tentokrát tím šťastnějším týmem. Vyrovnali jsme a v přesilové hře strhli vedení na svoji stranu.

FbC Plzeň - Black Angels 5:4 (1:3, 2:1, 2:0)

Sestava a branky: Eret, Urban - Pešek (42.), Varta (10.), Ehm, Řeřicha, Šíp, Denisov, Konopík, Páník (21.), Kaas, Mrvík, Brabec, Hajšman (46.), Sutner, Váchal, Jankovec (24.), Baštýn, Vyčíchlo

Hráč utkání: Vít Pešek

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Závěr byl hodně vypjatý a nervózní... neumíme si pohlídat rozhodující chvíle a ke konci nám chyběl přehled a klid dohrávat nějaké situace lépe. Přesto na klucích bylo cítit obrovské sebezapření a vůle vyhrát. Chtěl bych jim za předvedený výkon poděkovat a obzvlášť opět naší opěrné zdi."

Turnaj Gorila

O víkendu proběhl také poslední letní turnaj pro mládežnické kategorie, ve kterém jsme měli zastoupení od přípravek po starší žáky.

Přípravka

Komentář trenérky Anety Bernhardtové: ,,Na Gorilu jsme se bohužel sešli v dost malém počtu. Vypomáhali nám i kluci z Vejprnic, za což jim moc děkujeme a tímto je i zdravíme. To, že jsme ale měli střídačku zaplněnou dvakrát méně než všichni z našich soupeřů, nás nezastavilo a nakonec jsme se umístili na krásném 2. místě hned po našem partnerském klubu Tatranu. Celý den s dětmi mě moc bavil, užili jsme si i dlouhé pauzy mezi zápasy, které jsme trávili za krásného počasí na hřišti. Za turnaj a celkové nasazení do hry klukům děkuji a těším se na další zápasy."

Elévové

Komentář trenérky Julie Strakové: ,,Víkendový turnaj bohužel neprobíhal podle našich představ vzhledem k malému počtu hráčů. Nicméně do toho daly děti všechno, co mohly a za jejich výkon je chválím. Věřím, že kdybychom přišli v plné sestavě, naše hra by vypadala jinak a zápasy by byly vyrovnanější. Děkuji hráčům za jejich výkon a rodičům za podporu."

Mladší žáci

Komentář trenéra Jiřího Wintera: ,,Druhý ročník Gorila cupu přivedl do Plzně poměrně dost kvalitních týmů, což pro naše mladší žáky znamenalo dobrou výzvu a zároveň zkoušku před začátkem sezonního období. Jako jediný klub jsme do turnaje přihlásili 2 týmy a oba hrály napínavé zápasy až do konce.

Náš první tým ukázal ve skupině svoji sílu a jasně ovládl zápas proti FBC Došwich Milevsko. Druhým soupeřem nám byli Prague Tigers, kteří se s námi snažili držet krok, co to jen šlo. Bohužel jsme ale zápas do vítězného konce nedovedli a zápas skončil remízou. I přes to jsme ve skupině skončili na prvním místě. V play-off jsme poměřili síly s FBŠ Bohemians, kterým jsme po utkání plném zvratů a napínavých momentů těsně podlehli. V zápase o 5. místo jsme si zopakovali souboj s Prague Tigers. Tentokrát jsme se nemýlili a divácky pohledné utkání jsme vyhráli.

Náš druhý tým si to ve skupině rozdal s Karlovými Vary a FBŠ Bohemians. Karlovy Vary ukázaly svoji dobrou připravenost a herní vyspělost a my se snažili držet. Naopak podobně jako první tým jsme proti FBŠ Bohemians hráli vyrovnaně po celé utkání. Štěstí se ale přiklonilo k soupeři. V zápasech play-off jsme jako první potkali Štíry z Českých Budějovic, kterým jsme sice podlehli poměrně vysoko, ale utkání zářilo šancemi na obou stranách. Zápas o umístění proti Došwich Milevsko nebyl vůbec jasný, jako v případě prvního týmu. Šance na obou stranách hned od první minuty naznačovaly kvalitní a vyrovnané střetnutí, což se nakonec potvrdilo. Bohužel ani toto utkání jsme nedostali do vítězného konce a na kluky tedy první výhra stále čeká.

Naši kluci podali krásný výkon a ukázali, že umí hrát útočný rychlý florbal, na čemž chceme do budoucna stavět. Kluci se tedy nemají vůbec za co stydět a přísloví „Sláva vítězům, čest poraženým“ je přesnější než kdy jindy."

Starší žáci

Komentář trenéra Vojtěcha Kuneše: ,,Gorila cup jsme pojali jako poslední přípravný turnaj před začátkem sezóny. Na turnaji jsme postupně zaznamenali jednu výhru a čtyři porážky a celkově se umístili na 8. místě. Dle mého názoru bychom mohli turnaj rozdělit na dvě části. První bych hodnotil jako méně povedenou, naše hra byla plná nepřesnosti a kluci si nevěřili na florbalkách. Po tzv. ,,restartu”, který proběhl v sobotu večer před prvním utkáním play-off, se naše hra mírně zlepšila a začala nést první ovoce. V neděli jsme se hned brzy ráno utkali s velkým favoritem celého turnaje - pražskými Bohemians. Dovolím si říci, že po dvacet minut jsme mu byli, i s nutnou dávkou štěstí, důstojným soupeřem. Bohužel se nám nepodařilo skórovat a poté soupeř ukázal své kvality. Paradoxně tento zápas byl, dle mého názoru, náš nejlepší na celém turnaji a pevně věřím, že se nám podaří na něj úspěšně navázat v tréninku. Výsledkově se tedy příliš nedařilo. Celkově turnaj hodnotím pozitivně, protože nám ukázal hlavně slabší stránky naší hry, které se budeme během sezóny snažit zlepšit, abychom byli úspěšní nejen na regionální úrovni."