Home > Články > Souhrn patnáctého herního víkendu

Souhrn patnáctého herního víkendu

Poslední herní víkend tohoto roku patřil šesti našim týmům. Muži vstoupí do nového roku na čtvrtém místě tabulky, juniorům a dorostencům se zápasy nevydařily a mladší žáci s přípravkáři si užili svoje turnaje.

Muži “A”

FbC Plzeň vs. TJ Turnov 6:3

Komentář trenéra Pavla Strejčka: Celkově to můžeme shrnout jako utrpěná výhra. V poslední třetině jsme dovolili soupeři vrátit se do zápasu po našich chybách. Naštěstí chyboval i soupeř a dovolil nám strhnout vedení na naši stranu, které jsme pak navýšili a dovedli utkání do vítězného konce. Pochválit zaslouží juniorská lajna. Přejeme všem pohodové vánoční svátky.

Junioři

FBC DOŠWICH MILEVSKO vs. FbC Plzeň 10:6
FBC Štíři Č. Budějovice vs. FbC Plzeň 13:4

Komentář trenéra Václava Michálka: První zápas byl do třetí třetiny vyrovnaný a hráči byli schopni hrát florbal, kterým se chceme prezentovat. Do třetí třetiny jsme nastoupili absolutně nekoncentrováni a díky tomu jsme si prohráli dobře rozehraný zápas. Nedělní zápas se odehrával ve stejném duchu jako třetí třetina předešlého dne. Nekoncentrovaný výkon po celý zápas vedl akorát k vysoké porážce. Touto cestou bych chtěl poděkovat hráčům ročníků 2002, kteří odehráli poslední dva zápasy za juniorský tým.

Dorost

FbC Plzeň vs. FBŠ Gorily Plzeň 6:9
Panthers Praha vs. FbC Plzeň 9:2

Komentář trenéra Jaromíra Täubera: Na nedělním turnaji dorostenců jsme se v rámci prvního koše utkali v městském derby s Gorilami a tradičním soupeřem Panthers Praha. V prvním zápase jsme podlehli tíze okamžiku a vytvářeli chyby, které se prostě trestají i na nižší úrovni. Do zápasu jsme se pořádně dostali až za hrozivého skóre ve prospěch soupeře. Klukům chci poděkovat za morál, se kterým se vrátili do zápasu. Ve druhém utkání jsme až příliš často chybovali ve středním pásmu a nezvládali návraty, tak, jak bychom měli. Soupeř si tak vytvářel mnoho šancí z protiútoků a to nakonec utkání rozhodlo. Výsledkem je, že sestupujeme do druhého koše. Za dvojturnaj jsme určitě mohli a měli získat nějaké body, nicméně nám to alespoň ukázalo zrcadlo pro některé herní návyky. Vrátíme se lepší.

Mladší žáci blue

Komentář trenéra Michaela Brabce: Poslední letošní turnaj se mlžům blue relativně vydařil. Zahráli jsme si zápasy proti Karlovým Varům, Slavii Plzeň a Gorilám Plzeň a na turnaji obsadili první místo. Zápas ze Slávií byl nejméně povedený, a dost to přičítám lenosti a možná i namyšlenosti a podceněním soupeře. V soubojích jsme byli naivní a nedostupovali hráče tak, jak bychom měli a jak jsme to dělali v ostatních zápasech. Doufám, že nám tenhle zápas zůstane v hlavě a příště už se to nestane. Další dva zápasy byly našim výkonem dost podobné a za mě velmi povedené. Většinu gólů, které jsme v nich dostali se prostě ve florbale dějí, jinak jsme do obrany hráli kvalitně. Jsem ale spokojený a asi i překvapený s tím, jak se zlepšuje naše útočná hra. Je zde samozřejmě spoustu věcí, které musíme zlepšit, ať už to jsou úplné základy, nebo témata do mlžů spíše nadstavbová. Přesto se naše hra začíná čím dál více podobat florbalu. A z toho mám radost. Hezké svátky všem!

Mladší žáci white

Komentář trenéra Štěpána Plachého: V sobotu 18.12.2021 se uskutečnil turnaj mladších žáků white ve sportovní haly Rokycany. Vstup do dne se nám vůbec nevydařil, nebyli jsme schopni vyhrát jediný osobní souboj, nedařilo se nám obsazovat hráče bez míčků. Díky výkonu brankáře jsme neinkasovali tolika branek proti soupeřovi z Tlučné. Do následujícího zápasu jsme měli dost času si vyjasnit věci, které nám na hřišti nešli a stanovit si herní cíle do zbytku turnaje. S druhým zápasem proti FBŠ Slavia Plzeň girls jsem celkem spokojený až na drobné chyby si myslím, že zápas byl v solidním tempu. Proto jsem i spokojený s výsledkem. Třetí a poslední zápas dne proti domácímu týmu FBC ROKYCANY jsme suverénně vyhráli. Prolomili jsme naší střeleckou smůlu a nasázeli jsme dvojciferný počet gólů. Celkově nejsem úplně spokojen s průběhem turnaje, věřím že se v novém roce sejdeme v plném počtu na tréninku a budeme úspěšnější. Přeji hezké svátky a těším se v lednu.

Přípravka

Komentář trenéra Pavla Strejčka: Turnaj se odehrál v předvánoční atmosféře. Děkujeme rodičům za spoustu napečených dobrot. Do hry se zapojili všichni hráči, i ti nejmladší. Věřím, že si všichni dobře zahráli a měli radost ze hry.

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone