Home > Články > Souhrn osmého herního víkendu

Souhrn osmého herního víkendu

Muži přivezli z Prahy další cenný bod. Strži white si i přes povedený výkon připsali pouze tři body. Turnaje si užily také týmy stržů blue a elévků.

Muži A

Mužské Áčko zažilo herně nejpovedenější zápas sezony. Divácky atraktivní utkání, které si zasloužilo i pochvalu od soupeře. Bohužel ani tentokrát nepostačila základní hrací doba k určení vítěze. V prodloužení byl šťastnější tým domácích a tak se Plzeňáci vrátili z Prahy s pouze jedním bodem.

Butchis - FbC Plzeň 6:5p (1:1, 0:1, 4:3, 1:0)

Sestava a branky: Ščurko, Bezděk - Khek, Nový, Plachý, Konopík, Buchta, Brabec, Zábran (37., 43., 57., 60.), Vošta, Lapuník, Němeček, Tomášek, Täuber (10.), Malý

Hráč utkání: Václav Zábran

Komentář trenéra Pavla Strejčka: ,,Nadstandartní utkání Národní ligy. To se určitě muselo divákům líbit. Bláznivý závěr základní části jako na houpačce - chvíli vedeš, pak dostaneš, radost střídá zklamání. Pak nedáš v prodloužení nájezd a dostaneš 10 vteřin před koncem. Určitě nejlepší utkání sezóny z naší strany. Co tomu chybělo? No jednoznačně naše vítězství ať už za dva nebo za tři body. Tady můžeme hledat zklamání. S předvedenou hrou můžeme být spokojeni. Místy jsme soupeře přehrávali, kombinovali, vytvářeli si šance a na tom je potřeba stavět. Taková utkání rozhodují detaily, my se necháváme vyvést z koncentrace a nejsme po celé utkání konstantní. Je potřeba ocenit i hru soupeře v šesti, kdy kontroval více míček a nám to dělalo problémy. Byli jsme blízko třem bodům, máme jeden, ale je na co navázat."

Fotogalerie

Starší žáci white

FBŠ SLAVIA Plzeň - FbC Plzeň white 0:7 (0:4, 0:3)
FbC Plzeň white - FBŠ Gorily Plzeň 2:4 (0:2, 2:2)
Florbal Tachov A - FbC Plzeň white 4:1 (2:0, 2:1)
FbC Plzeň white - FB Hurrican Karlovy Vary BLACK 0:4 (0:3, 0:1)

Komentář trenéra Vojtěcha Kuneše: ,,V sobotu nás čekal další turnaj 1. koše starších žáků. Do turnaje jsme vstoupili výhrou 7:0 nad FBŠ Slavia Plzeň, kdy jsme předvedli dobrý výkon a těžili z dobrého napadání. Ve druhém utkání jsme narazili na FBŠ Gorily Plzeň. Zápasy s tímto soupeřem bývají vždy velice kvalitní a divácky atraktivní, jelikož oba dva týmy většinou hrají své limity. V tomto utkání byl šťastnější soupeř, který nám uštědřil lekci z produktivity, kdy jsme měli sice více ze hry, ovšem góly padaly převážně do naší branky. Přesto se jednalo z naší strany o kvalitní výkon a dle mého názoru nejlepší na turnaji. Ve třetím zápase nás zastihla opět krize stejně jako všechny turnaje předtím. Po bojovném výkonu jsme nakonec utrpěli zaslouženou prohru 1:4. Poslední zápas nás čekal Hurrican Karlovy Vary, který je již od prvního turnaje tradičním favoritem. Přesto jsme do zápasu vstoupili aktivně a snažili se soupeře zaskočit. To se bohužel nestalo, soupeř bral zaslouženě všechny tři body.. Turnaj nám jasně ukázal naše silné a slabé stránky. V následujících týdnech se zaměříme hlavně na hru dopředu a efektivitu v zakončení, jelikož právě v tomto nás soupeři předčili."


Starší žáci blue

FbC Plzeň blue - GO - GO Horšovský Týn 7:13 (3:9, 4:4)
TJ Sokol 1.FBC Toužim - FbC Plzeň blue 9:14 (5:7, 4:7)

Komentář trenéra Vojtěcha Kuneše: ,,V neděli strži blue vyrazili do Horšovského Týna, kde sehráli celkem dva zápasy. První nás čekali domácí, tedy Horšovský Týn. Zápas plný hezkých akcí a útočného florbalu skončil ve prospěch soupeře, i přesto, že jsme v druhé polovině zápasu stahovali skóre jako o závod. Druhý zápas s Toužimí jsme si pohlídali již od samého začátku, kdy jsme se dostali do rychlého vedení a to již nepustili. Jelikož tým z Klatov nedorazil, došlo k dohodě s pořadatelem a děti si užily zbytek turnaje v namixovaných týmech. Doufám, že si kluci turnaj užili a dobře si zahráli."


Elévové

Komentář trenéra Vojtěcha Řeřichy: ,,V neděli náš tým elévů white vyrazil na svůj první letošní turnaj do areálu Slavie v Plzni na Borech. Celkem nás zde čekaly tři zápasy, každé utkání bylo úplně jiné a tak si hráči mohli ozkoušet různé druhy hry, kde se ukázala jak naše herní pozitiva, tak i slabiny na kterých budeme muset v sezoně zapracovat. Nakonec náš tým okusil výhru, remízu i prohru a věřím, že si to kluci užili. Děkuji všem rodičům i hráčům za příjemně strávené dopoledne a těším se na další turnaje."

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone