Home > Články > Souhrn dvanáctého herního víkendu

Souhrn dvanáctého herního víkendu

Muži zažili další hořkou prohru, junioři naopak rozmetali Meťák. Dorostenci na domácím turnaji zaznamenali jednu výhru a jednu prohru.

MUŽI A

⚔️ Bulldogs Brno VS FbC Plzeň 8:1
💬 Vyjádření trenéra Václava Michálka:
V zápase proti brněnským Buldokům na nás spadla střelecká deka a nebyli jsme schopni proměňovat jasné brankové situace. První dvě třetiny byly jako přes kopírák, všechny naše útoky končily ve středním pásmu, kde soupeř přecházel do brejkových situací a trestal nás. Až ve třetí třetině jsme začali zrychlovat hru a dostávat se nejenom na polovinu soupeře, ale i ke střeleckým šancím. Bohužel jsme z mnoha jasných příležitostí dokázali proměnit pouze jednu a to v takovém zápase nemohlo stačit.

JUNIOŘI

⚔️ FbC Plzeň VS SK Meťák České Budějovice 11:0
💬 Vyjádření trenéra Martina Klána:
Do zápasu proti Meťáku jsme vstoupili ospalým dojmem, víceméně jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám a dělala nám problém hluboká defenziva soupeře. Od druhé třetiny jsme zlepšili práci v hotspotu a soupeře donutili alespoň k drobnému pohybu a začalo nám postupně vycházet vše, co jsme potřebovali. Zápas byl jeden z nejlehčích možných v letošní sezóně s první nulou pro našeho gólmana s konečným výsledkem 11:0. Teď se musíme připravit na závěrečné zápasy základní části, když vše dobře dopadne uvidíme se v play-off.

DOROSTENCI

⚔️ FbC Plzeň VS FB Hurrican Karlovy Vary 0:4

⚔️ FD Teplice VS FbC Plzeň 4:6

💬 Vyjádření trenéra Jiřího Laubera:
V neděli jsme odehráli první zápasy před domácím publikem. První zápas nás čekaly Karlovy Vary. Do utkání jsme vstoupili koncertovaně. Na naší polovině jsme si plnili své úkoly a díky tomu jsme soupeře nepustili k mnoha šancím. Na proti tomu jsme byli málo odvážní ve hře na útočné polovině. Spíše jsme jen drželi balónek. Proto jsme si také nevytvořili mnoho gólových příležitostí. Do třetí třetiny jsme vstoupili za nerozhodného stavu. Bohužel po individuální chybě jsme obdrželi první gól, po kterém v zápětí následovala druhá smolná branka. Začali jsme hrát více na riziko a vytvářeli jsme si dobré šance, ale nedokázali jsme se gólově prosadit. Naše hra na riziko nesla i negativa a zákonitě si i soupeř vytvářel více příležitostí a navýšil své vedení. Druhý zápas jsme odehráli proti Teplicím. Podařilo se nám dobře vstoupit do zápasu. Hned jsme se ujali vedení a začali jsme utkání kontrolovat. Naši doposud herní pohodu nabourala vyloučení na obou stranách. Ve druhé třetině jsme začali dělat nesmyslné individuální chyby, nevážili jsme si balonku a jen jsme ho odevzdávali soupeři. Z naší hry se vytratilo téměř vše, čím se chceme prezentovat. Soupeře jsme pustili zpět do zápasu a do třetí třetiny jsme měli co zlepšovat. Naštěstí jsme se dokázali vzchopit. Díky hlasité podpoře diváků, kteří nás hnali vpřed po celý zápas a také díky využití přesilovek jsme nakonec celé utkání překlopit na naši stranu. I přesto, že jsme v utkání zvítězili nejsem s naším předvedený výkonem vůbec spokojený. Oba soupeři nám ukázali s čím máme problémy a do budoucna víme na čem pracovat. Divákům děkuji za podporu.