Home > Články > Souhrn dvacátého pátého herního víkendu

Souhrn dvacátého pátého herního víkendu

Dorostencům se bohužel nepovedlo vybojovat postup v play-off. Jeden bod přivezli po prohře v prodloužení muži B. Ženám se výhru uhrát nepodařilo.

DOROSTENCI

📍MS Lokomotiva Plzeň 1
🗓 7. 3. 2023

⚔️ Panthers Praha

💬 Vyjádření trenéra Ondřeje Horažďovského:
Po povedeném posledním domácím turnaji jsme šli do play off dobře naladěny. Proti Pantherům se nám povedla první třetina, kdy se nám dařilo jak v útočné, tak v obranné fázi hry. Bohužel ve druhé třetině přišla pasáž, kdy jsme dostali slepené góly a přestalo všechno fungovat. Ve třetí třetině došlo k zlepšení, ale k výraznější výsledkové korekci nedošlo. Druhý zápas byl v podobném duchu. Povedená první a druhá třetina, kde nás však zlobilo naše zakončení jako v celé sezóně. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří nás podporovali celou sezónu a také klukům za velký pokrok, který jsme v sezóně udělali.

MUŽI B

📍SH Šťáhlavy
🗓 11. 3. 2023

⚔️ SK Jiskra Domažlice

⚔️ FBŠ Gorily Plzeň B

💬 Vyjádření trenéra Vojtěcha Řeřichy:
Mužská rezerva vyrazila k dalším 2 zápasům sezóny do nedalekých Šťáhlav, kde jsme jako domácí tým uspořádali poslední turnaj sezóny. Tabulka byla velmi vyrovnaná od 1. do 5. místa a mohla se ještě všelijak zamotat. My však už neměli šanci se posunout z 6. místa výš ani níž. Ani tak jsme nesložili zbraně a vyrazili v silné sestavě potrápit soupeře. Jako první nás čekal zápas s Domažlicemi, náš dobrý začátek brzo začal střídat nedůraz, Domažlice jsme nechávali hrát a dávali jim moc volného prostoru ke střelbě i kombinaci. I tak jsme šli do začátku 3. třetiny za stavu 4:4. Pak ale přišla smrtící osmiminutivka a díky naší nesoustředěnosti soupeř odskočil o 4 góly. I přes hru v 6 na konci jsme už jen korigovali výsledek na 9:6. Poslední zápas sezóny byl proti plzeňským Gorilám B. Ty potřebovali vyhrát aby měli šanci na lepší umístění v tabulce a tak do zápasu vlétli. Naše díry v obraně a osobní chyby vedly k tomu, že jsme prohrávali už 1:5. Pak jsme ale díky skvělému presingu, dobré kombinaci a aktivitě naší hry začali hrát pohledný i účinný florbal a dokázali jsme srovnat na 5:5. Zápas byl velmi vyhrocený, hodně se faulovalo a nešťastná rozhodnutí rozhodčích na konci nám nepřála k výhře za 3 body a šlo se tak do nájezdové loterie. V té byl po velkolepé bitvě šťastnější soupeř. Děkuji všem zúčastněným za sezónu, v které lze najít dost negativního ale i pozitivního a těším se na 2023/24.

ŽENY

📍HK Rokycany

⚔️ Florbal SokolovVary

⚔️ FBC ROKYCANY

💬 Vyjádření trenéra Marka Lukeše:
V sobotu se naše ženy utkali v rámci předposledního kola s týmy Florbal Sokolov/Vary a FBC Rokycany. V prvním zápase to dlouhou dobu vypadalo na zisk bodů a předváděný výkon tomu i nasvědčoval. Bohužel štěstí stálo při soupeřkách a tak to ani nyní nevyšlo. V druhém zápase již byla vidět únava hráček a posléze i zranění. Holky se snažily a není, co jim vytknout. Snad jen těm, které vidíme jen sporadicky a i přes malý počet hráček nejsou ochotny si udělat čas.