Home > Články > Rozhovor s Ondřejem Horažďovským

Rozhovor s Ondřejem Horažďovským

Rozhovor s navrátilci mužského Áčka.

Dalším, kdo se k velbloudům po působení v Tatranu vrátil, je Ondřej Horažďovský. Co ho vedlo k návratu do svého mateřského klubu? Proč se v Tatranu nedostal k velkému počtu zápasů a který spoluhráč ho omylem vyřadil ze hry? Kdy změnil svůj pohled na hru a rozhodčí?

Ahoj Hory, nějakou dobu jsi nebyl spatřen na plzeňské palubovce. Kde jsi tak dlouho byl?

Zdravím všechny čtenáře. Po udržení Národní ligy v sezóně 2018/19 jsem se rozhodl vyzkoušet něco nového, a tak jsem poslední sezónu strávil v Tatranu Střešovice.

Jaké bylo působení v Tatranu?

Působení v Tatranu pro mě bylo poměrně krátké, protože mě nejdříve omezovalo zranění a poté nás úplně zabrzdila korona, která nás bohužel nepustila do bojů o juniorský titul, kde si myslím, že bychom byli za velké adepty na jeho zisk. Za Tatran jsem neodehrál zdaleka tolik zápasů jako jsem odehrál v jiných sezónách, ale to se dalo očekávat.

Jak těžké bylo se do Prahy dostat?

Do Prahy jsem jezdil trénovat již v sezóně, kdy jsem ještě hrál v Plzni, ale po pár trénincích a domluvě s trenéry jsem dohrál sezónu doma. Od letní přípravy v loňské sezóně jsem začal trénovat v Praze a dostal jsem se tak do juniorského kádru.

Co Ti tento přestup dal?

Přestup mi dal opravdu hodně a to nejen z hráčského pohledu. Ať už to, že jsem trénoval a hrál s top hráči v mé kategorii nebo možnost hrát florbal celkově na jiné úrovni než jsem byl zvyklý. Také mi to dalo něco do kariéry rozhodčí a trenéra. Co mi ale bohužel nedal, tak to je nějaký větší úspěch, pro který jsem tam vlastně šel.

Kapitána Ti dělal Fajty, se kterým jsme dělali rozhovor minulý týden. Jak mu to podle Tebe šlo?

Na postu kapitána byl Fajty rozhodně dobrá volba, protože dokáže dát mužstvu to, co zrovna potřebuje. Takže rozhodně to byl dobrý kapitán.

Často Tě vídáme s ortézou na koleni. Tu jsi neměl, když jsi od nás odcházel.

Je to tak a budu s ní hrát asi do té doby, než ukončím svojí nebohatou kariéru.

Jak jsem již říkal, je to z důvodu zranění, které jsem si odnesl ze zápasu s Bohemkou na začátku prosince. Byl to nešťastný zákrok, kdy zrovna Fajty podržel míček a oba týmy šly střídat. Já jsem naběhl ze střídačky a dostal jsem od něj přihrávku. Bohužel u mě byl rychle protihráč a trošku mě vyvedl z rovnováhy. Já jsem zabalancoval, bohužel se mi to nepovedlo a přeskočilo mi v koleni. Po magnetické rezonanci doktor zjistil, že mám natržený křížový vaz a urvané postranní menisky. Takže Fajty mi tak “zařídil” tří měsíční pauzu od florbalu (smích).

Proč ses rozhodl pro návrat do Plzně? Byla pro Tebe cesta do FbC jasná volba nebo jsi dostal nabídku i z jiných klubů?

Je více důvodů, proč jsem se vrátil zpátky, ať už je to škola nebo vytoužený postup do 1. ligy. Nějaké další nabídky byly, ale já jsem o nich moc nepřemýšlel, protože jsem se chtěl vrátit zpátky do FbC.

Za naše mužské Áčko sis již před svým odchodem zahrál, takže předpokládám, že nebylo tak těžké se aklimatizovat zpět.

To rozhodně nebylo. Až na nového trenéra, s kterým jsem měl tu možnost si taky zahrát, se tu nic nezměnilo.

Působíš také jako rozhodčí. Jak ses k tomu dostal?

Chtěl jsem také poznat florbal z jiné stránky, a tak jsem se rozhodl pro rozhodčího, který tu hru vidí zase z jiného pohledu než samotní hráči.

Změnil se díky tomu nějak Tvůj pohled na dění na hřišti? Jsi od té doby na své kolegy rozhodčí milejší?

Rozhodně změnil. Když hraji, tak jsem k rozhodčím méně agresivní (smích). Vím, že se rozhodčí nemůže nikdy zavděčit všem, protože vždycky se někomu jeho rozhodnutí nebude líbit. Proto si s ním o tom raději popovídám, jak to viděl a co píská za faul, než abych začal křičet.

Jak trávíš dnešní nelehkou dobu?

Většinou s přítelkyní, se školou nebo tréninkem. Obzvlášť školy je hodně, neboť jsem v maturitním ročníku a učitelé nás nešetří.

Nějaké individuální tréninky?

Mám tréninky každý den ať už kondiční nebo silové, ač mě opravdu nebaví běhat venku a doufám, že se do haly podíváme co nejdřív.

Shrň v krátkosti současnou sezonu, která stihla být odehrána. Přeci jen se Vám docela dařilo. A až se nám soutěž opět rozběhne, jaký čekáš průběh?

Je to škoda, že se zastavila liga, měli jsme dobrý start až na zápas s Náchodem, který se opravdu nepovedl. Určitě si myslím, že týmy, které budou nejlépe fyzicky připravené, budou sbírat hodně bodů, protože nás čeká hodně zápasů v krátkém časovém období. A věřím, že náš mladý tým na tom bude nejlépe.

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
NSA
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone