Home > Články > První místo tabulky je v tuto chvíli naše!

První místo tabulky je v tuto chvíli naše!

Průběžné první místo tabulky Národní ligy skupiny západ patří nám! O víkendu se opět odehrálo mnoho úspěšných zápasů a turnajů. Juniorům se bohužel stále nedaří.

Muži A

O uplynulém víkendu náš elitní mužský tým odehrál zápas o 1. místo tabulky. Zápas se odehrál na pražské hale VŠE a soupeř byl nováček ligy FC Bučis Team. Od začátku do konce utkání bylo vidět, že na sebe narazili dva týmy z předních příček ligové tabulky. První třetina vyzněla lépe pro naše družstvo, naopak v prostřední části byl lepší domácí tým. Poslední třetina byla plná osobních soubojů a zajímavého florbalového boje. Nakonec dvě vteřiny před koncem našeho oslabení rozhodl o výhře 5:6 Adam Tlapák, který je v našem týmu na střídavé hostování z partnerského Tatranu Střešovice.

FC Bučis Team - FbC Plzeň 5:6 (1:3, 3:2, 1:1)

Sestava a branky: Novotný, Bezděk - Stelzer (16.), Kuneš, Nový, Šůs, Zábran (24.), Šíbl, Tlapák (29., 60.), Vošta, Lapuník (10.), Täuber Jaromír, Täuber Lukáš, Němeček, Tomášek (19.), Malý

Hráč utkání: Adam Tlapák

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,K zápasu jsme přistoupili velmi dobře a snažili jsme se být aktivnějším týmem, bohužel ve druhé třetině jsme se přizpůsobili hře soupeře, což se odrazilo i ve třetí třetině, kdy jsme chvilkami byli horším týmem. Ale dobrý týmovým výkonem jsme si i přes oslabení došli pro velmi důležité tři body.“

Fotogalerie

Muži B

Mužská rezerva tento víkend bojovala na domácí palubovce městského rivala Slavie.

FbC Plzeň B - T.J. Sokol Koterov 2:8 (1:3, 0:3, 1:2)

FBŠ Slavia Plzeň B - FbC Plzeň B 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Sestava: Nový, Eret - Harajdič, Hamrle, Hajšman, Řeřicha, Polák, Kinkor, Čížek, Boháč, Dvorný, Pospíchal, Kubáč, Hegner, Hlaváč, Lavička, Hoferek

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,První zápas s Koterovem nám rozhodně nevyšel dle našich představ. Vázla rozehrávka a zbytečně jsme ztráceli balónky ve středu hřiště. Soupeř byl florbalovější a zaslouženě bral tři body. Ve druhém utkání proti městskému rivalovi FBŠ Slavii jsme podali výrazně zlepšený výkon. Zpřesnili jsme hru, byli mnohem pohyblivější a rovněž si dokázali vytvářet gólové příležitosti. Dvě jsme proměnili. Soupeř měl sice více střel, ale všechny zlikvidoval výborný Matouš Eret v naší brance. Byl to jeho první zápas za muže a rovnou s vychytanou nulou!

Junioři A

Junioři o víkendu hráli netrdičně pouze jeden zápas a to proti Milevsku. Klukům se stále nedaří prolomit smůlu a tak si stále nepřipsali výhru.

FBC Došwich Milevsko - FbC Plzeň 8:3 (2:1, 1:2, 5:0)

Sestava a branky: Eret, Urban - Varta, Titl, Tykal (31.), Řeřicha, Šíp, Holeček, Plachý (17.), Konopík, Bastl (26.), Hajšman, Weber, Winter, Kůs

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Zápas s Milevskem byl pro nás velice důležitý. I tak jsme zápas nezvládli. Dvě třetiny jsme měli více hry, ale neproměňovali jsme šance. I když jich nebylo tolik, kolik by mělo, protože soupeř dobře bránil. Poprvé v sezoně jsme byli v roli týmu, který musí hru tvořit a to nám dělalo problémy. Když jsme šli do třetí třetiny, tak jsem byl přesvědčený, že zápas zvládneme. Bohužel jsme inkasovali jako první a pak při snaze za vyrovnáním jsme otevřeli hru a dostali další laciné branky. Je to velká škoda, ale prostě takové soupeře bychom měli porazit. Utkáme se ještě třikrát, tak snad si reputaci vylepšíme.

Dorost A

První listopadový víkend byli v akci i elitní dorostenecký tým, který odcestoval do Prahy, kde se střetl s favoritem celé skupiny C a to týmem Florbal Chodov a posléze s týmem ze Strakonic. Zápas proti favoritovi měl několik tváří, v první třetině jsme dokázali s favoritem držet krok a dokonce ho i několikrát ohrozit, bohužel bez výsledného gólu. Druhou třetinu Chodov ukázal svojí sílu a jednoduchou hrou si vytvořil dostatečný náskok do poslední třetiny. V poslední části to byl od pražského celku udržovací režim, který nám přinesl konečný výsledek 3:9. Proti Strakonicím si naši hráči chtěli zlepšit náladu a proto jsme do zápasu vtrhli s velkou chutí. Utkání přineslo hodně gólových šancí na naší straně, nakonec jsme jich proměnili “pouze“ 10 a žádný gól neinkasovali, tudíž poklidná výhra 0:10 pro naše barvy.

FbC Plzeň - Fat Pipe Florbal Chodov 3:9 (0:3, 2:5, 1:1)

FBC Strakonice - FbC Plzeň 0:10 (0:4, 0:3, 0:3)

Sestava: Bejm, Beran - Pešek, Varta, Ehm, Fučík, Denisov, Páník, Sutner, Weber, Váchal, Jankovec, Baštýn

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,První zápas jsme měli v hlavě, že nastupujeme proti týmu, který ještě neprohrál a i díky tomu jsme obdrželi několik branek po našich naivních chybách v obraně. Ve druhém zápase jsme chtěli ukázat naše kvality, to si myslím, že se povedlo a podařilo se nám i přes mnoho neproměněných gólových šancí jasně zvítězit.“

Dorost B

Dorostenecká rezerva o víkendu hrála na domácí palubovce ve Šťáhlavech.

FbC Plzeň B - USK Akademik Cheb 2:9 (0:1, 0:4, 2:4)

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,Po velmi vyrovnané první třetině rozhodla o výsledku třetina druhá. V té soupeř potrestal naše chyby a odskočil do pohodlného vedení. Ve třetím dějství kluci dokázali vstřelit dvě branky a konečné skóre upravit.

SK Interobal Plzeň - FbC Plzeň B 0:25 (0:7, 0:8, 0:10)

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Druhý zápas našich dorostů nás již od začátku pasoval jak papírově, tak i herně do role favorita. Ale jak již ve sportu bývá, i ten nejlehčí soupeř je mnohdy ten nejtěžší. Začátek zápasu byl z obou stran velice aktivní. Prvotní pokusy o vstřelení gólu, který by nás uklidnil, z počátku končili nepřesnou střelbou, nebo šťastnými zákroky hostujícího brankáře.

Naštěstí jsme začali plnit herní pokyny a v čase 3:07 jsme se dostali do zaslouženého vedení. Hodnotit takovýto zápas je velice těžké, přesto náš herní projev byl velice slušný. Zapojování našich beků do hry a jejich střelba velice pomohli k celkovému skóre. Za zmínku tak stojí i to, že krom jednoho hráče se gólově prosadil každý. Především 5 gólů Filipa Brejchy, hattricky Jana Táborského, Matěje Budka a Viktora Osuského, kdy poslední dva hráči jsou obránci, svědčí o kvalitě tohoto týmu.

Slovy pana Wericha: „Dobré divadlo začíná dobrým vrátným.“

Sestava: Smazal - Hes, Svoboda, Janovský, Táborský, Brejcha, Nový, Pávek, Krbec, Sobek, Hanzlíček, Kaucký, Svoboda, Budek, Osuský

Fotogalerie

Mladší žáci blue

Modří mlži hráli v neděli na domácí palubovce na Lokomotivě, kde pořádali 2. koš.

Komentář trenéra Jaromíra Täubera: ,,Na turnaji se nám střídaly slabší momenty s těmi lepšími. Z počátku turnaje jsme bojovali s delší tréninkovou pauzou a těžko jsme se dostávali do tempa před prázdninami. Pozitivem může být, že se nám postupně zúročují věci, které děláme v trénincích, ale zároveň pro nás byla utkání dobrou zpětnou vazbou i z hlediska toho, na čem můžeme pracovat. Děkujeme již tradičně skvělým fanouškům za podporu a pomoc při pořádání turnaje.

Mladší žáci black

Černí mlži zažili svůj první turnaj a velice překvapili.

Komentář trenéra Jaromíra Täubera: ,,Blackům turnaj ve formátu 3+2 sedl. V poli jsme měli devět hráčů a jednoho brankáře a dosáhli jsme tak toho, že se všichni dostali do hry a každá trojice si připisovala dobré útočné akce. Na turnaji jsme nakonec obdrželi 2. místo, což je skvělý výsledek vzhledem k tomu, že jsme ještě neměly takové herní zkušenosti.

Přípravka

Komentář trenéra Vojty Řeřichy: ,,Hráči naší přípravky vyrazili v sobotu dopoledne na turnaj na 28. ZŠ, kde odehráli 3 hezké a napínavé zápasy. Děti předvedli, co se naučili v tréninku a celý turnaj si užili. Děkuji hráčům za hezký výkon a rodičům za skvělou podporu.

Ženy

V sobotu 2.11 se odehrál další turnajový den 3. ligy žen, tentokrát pořádaném v SH Hořovice. Čekaly nás dva nesmírně těžké zápasy.

Cirkus Praha - FbC Plzeň 3:3 (0:0, 3:1, 0:2)

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Utkání začalo lépe v náš prospěch. Pozměněná sestava a větší aktivita našich hráček už od začátku soupeřky potrápila. Bohužel, jak už je tomu zvykem v každém z našich zápasů, individuální i týmové chyby v druhé části znamenaly rychlé vedení soupeřek 3:0. Naštěstí jsme zbraně nesložili a ještě do přestávky zasáhla do hry Aneta Šedivá, která svým prvním gólem v ženské lize snížila na 3:1. V poslední třetině už to byl z naší strany velice útočný florbal, kdy jsme naše soupeřky přehrávali a odměnou nám bylo snížení na 3:2 po krásné dorážce opět naší střelkyně Anet Šedivé.

Krátce na to se prosadila i Anet Bernhardtová a skóre 3:3 už vypadalo mnohem lépe. V závěru nutno ještě vyzdvihnout chycené trestné střílení naší brankářky Lucky Bolkové.

Remíza 3:3 z našeho pohledu je velice pozitivní a vybojovaný bod velice cenný.

Slovy pana T.G. Masaryka: „Člověk mnoho vydrží, má-li cíl.“

FbC Plzeň - Wizards DDM Praha 10 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Ve druhém zápase jsme narazili na vedoucí celek ligy a průběh zápasu tomu i nasvědčoval. I tak musím ale velice tým pochválit za projev na hřišti, neboť i přes to, jak celkové skóre vypadá, náš herní projev se velice zlepšil a po celý zápas jsme byli více než důstojným soupeřem a v určitých chvílích nás bohužel i trošku opustilo to sportovní štěstíčko.

I tak jsem pyšný na to, co jsme během malé chvíle dokázali a na to, že i přes všechny překážky se nám daří malými krůčky zlepšovat náš herní projev.

Slovy pana Wericha: „Člověk má dělat to, co umí, co potřebuje ke štěstí.“

Sestava: Bolková - Straková, Bělová, Svobodová, Kondelíková, Háková, Kolářová, Skořená, Šedivá, Hrabačková, Dundálková, Sladká, Bernhardtová