Home > Články > Novým trenérem mužského A týmu je Tomáš Oliverius

Novým trenérem mužského A týmu je Tomáš Oliverius

Představení a rozhovor s novým trenérem mužského elitního týmu.

Vyjádření Libora Strejčka, prezidenta klubu: ,,Díky odchodu Václava Michálka se otevřela otázka změny postu trenéra A týmu. Kritéria a podmínky výběru byly podobné jako u postu šéftrenéra. Aktuálně více než 80 % hráčů A týmu stojí na odchovancích a chceme dále tímto směrem pokračovat. Bylo pro nás důležité najít trenéra, který zastává stejnou myšlenku a to se nám povedlo. Novým trenérem, který povede A tým v příští sezóně společně s Pavlem Strejčkem, je Tomáš Oliverius. Tomáš v FbC již působil jako hráč a trenér a od 2. června zahájil své působení velice oblíbeným testováním hráčů."

Přinášíme Vám s Tomášem rozhovor.

Ahoj Oli,

rok jsi hrál za plzeňské Áčko. Představ se našim fanouškům, kteří v té době nesměřovali na mužský florbal takovou pozornost.

Ahoj, díky za rozhovor, na který jsem čekal 14 let, co jsem hrál. Holt jsem asi našel konečně správnou stranu mantinelu, kde je moje místo.

Jak jsem již říkal, hrál jsem aktivně 14 let v Karlových Varech. Před dvěma lety jsem z různých důvodů přestoupil do Plzně, kde jsem hrál neúplnou sezónu a to kvůli práci. Vrátit jsem se mohl až na play-down, kde jsem ale nechtěl zasahovat do sestavy, a tak jsem byl v roli asistenta v dresu. Poté mě již florbal nebavil, což jsem si přinesl již z předchozího angažmá, a tak jsem to pověsil na hřebík.

Jaká byla Tvá cesta hráče z Karlových Varů až po hlavního trenéra elitní mužské kategorie v Plzni? Jaké máš trenérské zkušenosti?

K cestě hráče v Karlových Varech bych se již nerad vracel, neskončilo to, jak bych si představoval. Cesta k hlavnímu trenérovi byla překvapivá. Asi již nic jiného na trhu nebylo, tak po mně sáhli. Ale jsem za tu nabídku rád. Samotného mě překvapilo, jak jsem se pro to nadchnul a začalo mě florko opět bavit.

Byl jsi překvapen, když Tě vedení klubu s nabídkou oslovilo?

Jednoho dne mi volal Jaromír „Otočka“ Täuber. Čekal jsem, že mi řekne, jestli si nepůjdu pinknout na Roudnou a on na mě vybalil nabídku trénování Áčka, takže překvapený jsem byl, i když asi ne tolik jako někteří hráči, když to zjistili.

S kluky z Áčka ses již seznámil jako jejich spoluhráč. Budeš k nim nyní přistupovat jinak? Navážeš na předchozí vztahy nebo začneš úplně od začátku?

No, nebude to lehké. Od začátku začít nejde a úplně stejný přístup by taky nebyl asi vhodný. Ale zatím to kluci berou dobře. Je to pro mě taky těžké, chtěl bych pořád být součástí té šatny, ale to nejde a bohužel to budu muset trochu korigovat. Přesto bych to chtěl mít nastavené s kluky spíš na té friend zóně (jak říká Otočka), než na věčných zákazech a pravidlech, které bych já jako hráč, nedodržoval jako první.

Naznačuješ tedy, že jsi byl jako hráč pro trenéry problémový? Budeš mít tedy pro ostatní rebely pochopení?

Já si myslím, že za to vše, co jsem ve florbale poznal, jsem slabý odvar. Ale trenéři měli jiný názor. Já se tím vždy hlavně bavil a na tréninku jsem byl rád se spoluhráči a ty srandy k tomu patřily. Pak jsem v tom byl omezován a začalo se mi to vnímání florbalu kazit. Vím, že každý tým má pro trenéry problémového hráče a jsem rád, že nemusím trénovat sám sebe. Přesto i u nás je pár individualit, ale myslím si, že je to spíše o přístupu, aby to nějak fungovalo a obě strany byly spokojeny.

Jakým směrem budeš tým vést? Co od Tebe vlastně můžeme čekat?

Máme mladý tým a většina jsou odchovanci, což je skvělý a jsem za to rád. I když to od náplavy z Varů může znít divně. Budu se snažit hlavně o to, aby to kluky bavilo a to se pak projevilo na hřišti. Budeme běhavý a doufám nepříjemný soupeř. Ale to je moje představa a během sezóny to může být všechno jinak. Nakonec nasměruji kluky čelem k soupeřově bráně a uvidíme.

Předpokládáme, že Tvým cílem do sezony bude postup do 1. ligy. Tento úspěch jsi již zaznamenal, když jsi hrál za Karlovy Vary. Znamená to, že máš na postup recept?

No, recept je docela jednoduchý, dostat se do play-off a vyhrát ho. Není to zase tak tajné, ale uvidíme, jestli to nějaký jiný tým prokoukne.

Tomáši, děkujeme Ti za rozhovor a držíme palce, abyste s týmem splnili všechny Vaše stanové cíle!

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
MŠMT
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone