Home > Články > Nisa Open 2021

Nisa Open 2021

Úspěšný turnaj v Liberci.

O uplynulém víkendu absolvovaly týmy starších žáků, mladších žáků white a mladších žáků blue tradiční liberecký turnaj Nisa Open. Musíme konstatovat, že tato výprava byla nadmíru úspěšná! Všechny týmy bojovaly o medaile, přičemž blue tým mlžů vybojoval stříbro.


Mladší žáci

Vyjádření trenéra Jiřího Wintera: ,,Poslední turnaj letošního léta pro mladší žáky a zároveň poslední turnaj pro ročníky 2008 v kategorii mladších žáků byl Salming Nisaopen. Na turnaj do Liberce jsme odjeli ve čtvrtek a v pátek dopoledne jsme skočili do prvních zápasů ve skupině. Aby start do turnaje byl ještě zajímavější, první zápas jsme si odehráli proti sobě. BLUE tým vyhráli zápas v poměru 4:3 a získali tak první 3 body do tabulky. Stejně tak ovládli i druhý zápas a za páteční den si do tabulky připsali 6 bodů. Na svoje první body ale WHITE tým nečekal dlouho a v odpoledním zápase proti FBC Liberec také zvítězil a to v poměru 3:0. V dalších zápasech ve skupině si BLUE tým vedl o něco lépe než WHITE. Proti Black Angels se z výhry radovali pouze BLUE, WHITE bohužel okusili nepříjemnou prohru 2:0 a se slzou v oku se šli připravovat na další zápas. Soupeři z Písku byli pro náš klub velký oříšek. První s nimi hráli WHITE a to byl po většinu času krásný zápas. Písek byl silný v přechodu 1:1, což se nám první půlku zápasu dařilo bránit, pak jsme ale trošku zaspali a obdrželi jsme pár gólů, které Písku stačily k vítězství 4:2. BLUE tým se s Pískem první půlku strašně trápil, nedařilo se nám bránit 1:1 a dávali jsme jim tak příliš prostoru. To jsme zlepšili až do druhé půlky, kdy si Písek zvládl vytvořit pouze tři šance oproti našim patnácti. Bohužel nám to nestačilo a zápas skončil remízou 2:2. Z Liberce na nás čekali 2 týmy – FBC Liberec a Panthers Liberec. BLUE oba týmy přehrál a vzal si svých potřebných 6 bodů do tabulky. U WHITE týmu to vypadalo podobně akorát s trochou nervů na konci. A posledním soupeřem byl IBK Hinkars, což s největší pravděpodobností byl výběr severu Čech. Na klucích z Hinkars bylo vidět, že jsou povětšinou ročníky 2008, a že to je skladba nejšikovnějších hráčů. WHITE tým byl na ně krátký a ve skupině s nimi padli 11:2. BLUE tým se s nimi utkal dvakrát, jednou ve skupině a podruhé ve finále. Ve skupině s nimi prohráli 7:2, kdy Hinkars rozhodli pěti góly v druhé půlce. Ve finále byl zápas daleko vyrovnanější, ale ani to nestačilo. Hinkars ukázali svoje zkušenosti a vyhráli 6:2. Náš BLUE tým se tak nakonec umístil na krásném 2. místě. WHITE tým se díky dvěma výhrám nad Libereckými týmy dostal do boje o 3. místo s Pískem. Se zkušenostmi ze skupiny jsme věděli, že je důležité bránit 1:1, což se nám během zápasu docela dařilo až na pár chyb, které bohužel byly rozhodující. Nakonec jsme Písku podlehli 8:2 a WHITE tým si tak odvezl příjemné 4. místo."


Starší žáci

Vyjádření trenéra Ondřeje Horažďovského: ,,Na turnaj jsme přijeli s vidinou slabších týmů ve skupině, s kterými jsme se díky ospalým začátkům trápili. Nakonec jsme ze všech tří skupinových zápasů brali body, které nás posunuly na první příčku zajišťující čtvrtfinále. Ve čtvrtfinálovém zápase jsme předvedli skvělý výkon, který nám zajistil boje o medaile, kde jsme už i přes bojovný výkon neměli dostatek sil. I tak bych chtěl poděkovat nejen klukům za solidní výkon, ale také rodičům za velkou podporu."


Dorostenci

Ačkoliv náš dorostenecký tým na sever Čech nevyjel, měli jsme i my ve finále U17 stopu. Tím byli Matěj Sobek a Vít Vyčíchlo, kteří s výběrem z celých Čech pod názvem IBK Wodr vyhráli cenné 2. místo.

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
NSA
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone