Home > Články > Nepovedená florbalová sobota

Nepovedená florbalová sobota

Tento víkend rozhodně patří mezi ty méně povedené. Muži utrpěli největší porážku této i předchozí sezony. Ženy stále čekají na svou první výhru, to samé junioři.

Muži A

O víkendu na náš mužský A tým čekal jeden z dalších pražských celků a to Panthers Praha. Tým věděl, že je čeká velmi těžký soupeř, bohužel k tomu tak nepřistoupil a celý zápas tahal za kratší konec. Nekoncentrovanost a nedodržování pokynů vedlo ke konečnému výprasku 17:4 pro Panthery.

Panthers Praha - FbC Plzeň 17:4 (4:1, 9:3, 4:0)

Sestava a branky: Ščurko - Štejr, Kuneš, Nový, Zábran (7.), Tlapák, Vošta (30.), Lapuník, Němeček, Tomášek (39.), Täuber (40.), Malý, Buchta

Hráč utkání: Vít Malý

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Tento zápas se nám ve všech směrech nepovedl. Prohráli jsme druhý zápas v řadě a to vlastní vinou. Budeme muset udělat do příštího zápasu několik změn v tréninku i v přípravě na zápas, snad to ponese ovoce.

Fotogalerie

Muži B

V sobotu se mužská rezerva zhostila pořádání ve Šťáhlavech, kde se netradičně střetli hned se třemi soupeři.

FbC Plzeň B - DDM Stod 2:5 (2:2, 0:0, 0:3)

FbC Plzeň B - Florbalová škola Plzeň B 6:5p (0:3, 3:0, 2:2, 1:0)

Florbal Sokolov B - FbC Plzeň B 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)

Sestava: Nový - Pospíchal, Hamrle, Hajšman, Vadinský, Řeřicha, Polák, Kinkor, Čížek, Dvorný, Kubáč, Hegner, Hlaváč, Lavička, Hoferek

Komentář trenéra Jiřího Lavičky: ,,V prvním utkání jsme dvě třetiny byli vyrovnaným mančaftem zatím suverénnímu Stodu, ale po výpadku ze začátku třetí třetiny jsme prohráli 5:2. V druhém utkání jsme po nepřesvědčivé první třetině otočili zápas s FBŠ a vyhráli v prodloužení 6:5. Ve třetím utkání jsme se utkali se Sokolovem, hráli vyrovnaně až do konce, avšak nenastříleli jsme tolik gólů, kolik bylo potřeba a zápas jsme prohráli 5:3

Junioři A

Junioři o víkendu vyrazili do Chomutova.

Florbal Chomutov - FbC Plzeň 6:3 (3:2, 1:0, 2:1)

Sestava a branky: Urban - Pešek, Varta (50.), Titl, Tykal (16.), Řeřicha, Plachý, Denisov, Konopík, Bastl (4.), Hajšman, Winter, Baštýn

Hráč utkání: Matěj Urban

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Zápas s Chomutovem byl velice vyrovnaný. Škoda neproměněných šancí. Ve třetí třetině to dokonce dvakrát cinklo za domácím brankářem. Opět jsem viděl na klucích chuť s hrou něco udělat. Nasazení a podpora týmu na střídačce byla enormní. Škoda, že jsme byli v oslabené sestavě. Nicméně hráči, kteří nastoupili, splnili očekávání. Tohle jsou výkony, od kterých se musíme odrážet, pracovat dál na tréninku a výsledky přijdou. Začínáme se pomalu posouvat k obrazu hry, který bychom rádi praktikovali. Ještě musím pochválit brankáře Urbana, který chytil minimálně pět jasných gólů. Z toho dva zákroky by byly na zlatou helmu.

Dorost B

Dorostenecká rezerva hrála o vkendu v Rokycanech.

Sport Club Klatovy - FbC Plzeň B 10:3 (6:1, 2:1, 2:1)

Komentář trenéra Jakuba Boháče: ,,Toto utkání pro nás nezačalo vůbec dobře. Spousta chyb a nepřesností nás stála v první třetině šest branek a o vítězi bylo téměř rozhodnuto. Do zbylých dvou třetin jsme změnili pár věcí, které fungovali a tak jsme byli schopni se soupeřem držet krok. Vůbec se nemusíme stydět za tento zápas. Prohra byla sice 10:3, ale kluci to nevzdávali a makali až do konce.

FbC Plzeň B - Florbal Sokolov 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Komentář trenéra Jakuba Boháče: ,,Do tohoto utkání jsme šli velmi motivováni porazit první tým v tabulce. Dali jsme si pár cílů, které chceme v zápase dělat a dařilo se nám to po všech směrech. Sokolov jsme porazili jasným výsledkem 5:1 a zatím jsme jediný tým, který dokázal tento tým porazit. Chtěl bych pochválit všechny hráče za předvedený výkon, který byl parádní. A rodičům díky za podporu.

Sestava: Beran - Janovský, Brejcha, Pávek, Kaas, Sobek, Hanzlíček, Kaucký, Papírník, Svoboda, Frečner, Budek, Osuský

Mladší žáci blue a white

Komentář trenéra Jaromíra Täubera: ,,Na turnaji jsme měli oba dva týmy mladších žáků, které byly rozděleny dle ročníků na tým 07 doplněný o tři hráče 08 a tým 09 a 08. Oba týmy podávaly velmi vyrovnané výkony, o čemž svědčí i vyrovnaný počet bodů, které jsme získali - 4. Třešničkou celého turnaje byl vzájemný zápas našich dvou družstev, který nabídl mimojiné i souboj dvou bratrských dvojic a také nabídl ofenzivní skóre 5:5, což bylo vzhledem k průběhu zápasu oceněním pro oba dva týmy. Věříme, že i rodiče si užili netradiční derby FbC, které nejspíše nabídne i další turnaj.

Přípravka

Komentář trenéra Michala Brabce: ,,Přípravka odehrála další, v pořadí třetí turnaj této sezóny. Tento turnaj se odehrál na 25.ZŠ v Plzni a náš tým byl velmi početný. Odehráli jsme zde čtyři zápasy proti dvěma týmům z Tachova a Slávie. Porazit jsme dokázali pouze Slávii red v poměru 7:2, nicméně ostatní zápasy jsme se velmi prali o další výhru. Jako trenér musím turnaj hodnotit i trošku negativně, kdy musíme zamakat v tréninku na lepším vnímání hry. Kluky to ale bavilo a to je hlavní a už teď se těšíme na další turnaj.

Mladší žáci black

Blacky čekal o víkendu další turnaj ve formátu 3+1.

Komentář trenéra Michala Brabce: ,,Odpoledne pokračoval na 25.ZŠ turnaj přeboru mladších žáků. Byli jsme nasazeni do skupiny společně s Berounem a holkami ze Slávie. První zápas právě s plzeňskými děvčaty skončil po vyrovnaném boji remízou, druhý zápas proti Berounu už jsme zvládli lépe a čekala nás krátká pauza v turnaji. Během ní jsme měli možnost vidět další zápasy, které určily, že ve skupině skončíme na prvním místě a do finále půjdeme proti Domažlicím. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a kromě jedné branky jsme měli i spoustu dalších příležitostí. Bohužel se potom zápas začal obrácet a my prohráli 3:6. Výkon byl ovšem dobrý a tak se můžeme odrazit do dalších turnajů.

Ženy

O víkendu odehrála naše ženská složka svůj první domácí turnaj na plzeňské palubovce. Článek pro Vás připravil trenér Marek Lukeš.

FBC Žraloci Příbram - FbC Plzeň 1:1 (0:0, 1:0, 0:1)

Do utkání proti Příbrami jsme nastupovali jako absolutní outsider. Hned po úvodní buly, jsme výborně začali plnit pokyny z kabiny a hráčky Příbrami jsme nepouštěli do žádných šancí. V první třetině díky výborným zákrokům obou brankářek, branka nepadla a do druhé části se šlo za bezbrankového stavu.

Bohužel hned v úvodu druhé části, jsme evidentně zůstali ještě v kabině a soupeřky šly do vedení. Veškeré naše snahy končily nepřesnými přihrávkami a nebo zákroky hostující brankářky.

Ve třetí části jsme zrychlili hru a byly aktivnější a zásluhou Elis jsme se dočkali vyrovnání. Po zbytek celého zápasu, jsme byly lepším celkem, než náš soupeř a chybělo pouze málo a misky vah by se převrátily na naši stranu.

FbC Plzeň - TJ Lokomotiva Rakovník 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Ve druhém zápase jsme narazili na tým z Rakovníka, kterému jsme měli co oplácet (první zápas jsme prohráli 1:5). Od úvodní buly jsme soupeře tlačili, ale nedařilo se nám přesněji zakončit.

Do druhé části jsme vstoupili stejně jako v prvním zápase. Nepřesnosti, nedůraz jak v našem, tak v soupeřově brankovišti znamenal, že jsme od šesté minuty museli dotahovat jednobrankové manko.

Bohužel ve třetí části nás zlomila druhá branka soupeřek a na větší odpor jsme se již nezmohli.

Sestava: Bolková, Votýpková - Straková Lucie, Hrušková, Bělová, Svobodová, Kondelíková, Dvorná, Háková, Kolářová, Straková Julie, Skořená, Němečková, Šedivá, Hrabačková, Sladká, Bernhardtová

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Na začátek bych rád poděkoval úžasným divákům, kteří připravily nádhernou kulisu holkám na jejich zápasy. Poděkování patří i naší golmance, která předváděla neuvěřitelné zákroky a díky tomu bylo skóre v obou zápasech tak nízké.

S herním projevem jsem spokojen, bohužel u sportu platí to, že vždy jeden tým má více štěstí. Pro naši smůlu nutno říci, že nám se zatím to štěstí vyhýbá velkým obloukem. I tak si myslím, že 3 body po osmi odehraných zápasech nejsou na nováčka ligy špatným začátkem. Stále je ve hře spousta bodů a na konci sezony tabulka může vypadat úplně jinak.

Musím však zmínit, že má tým rezervy s fungováním v konkurenčním prostředí sedmnácti hráček. Na tom je nutné individuální zapracovat. Tým znamená rodinu a rodina jako taková by měla být soudržná.

Slovy pana Wericha: „Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči.“