Home > Články > Muži se stále nemohou vyplést ze sítě porážek

Muži se stále nemohou vyplést ze sítě porážek

Tento víkend se zadařilo pouze starším žákům. Herní projev juniorů se zápas od zápasu zlepšuje, ale na své tři body stále čekají. Muži se bohužel stále nemohou vzpamatovat a po další prohře se v tabulce propadli až na šesté místo.

Tento víkend se zadařilo pouze starším žákům. Herní projev juniorů se zápas od zápasu zlepšuje, ale na své tři body stále čekají. Muži se bohužel stále nemohou vzpamatovat a po další prohře se v tabulce propadli až na šesté místo.

Muži A

O uplynulém víkendu dorazil na naší domácí palubovku pražský tým Wizards. Hned od začátku bylo vidět, že náš tým chce ukázat svoji sílu a vyhrát. Tempo jsme měli výborné, bohužel gólové situace jsme neproměňovali a tím opadl i náš tlak, který využil soupeř a vyhrál první třetinu 0:2. Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit stejně jako do první a vyrovnat stav utkání, ale takzvaná deka druhých třetin se nás držela a  prostřední část jsme opět prohráli v poměru 1:5. V poslední části utkání jsme ukázali, že dokážeme předvádět pěknou hru a byli jsme lepším týmem. Bohužel naše gólová impotence trvala a přidali jsme pouze jednu branku. A i přesto, že jsme hráli v šesti lidech v poli, ani jednou jsme neskórovali a konečný výsledek na světelné tabuli činil 2:7.

FbC Plzeň - Wizards DDM Praha 10 2:7 (0:2, 1:5, 1:0)

Sestava a branky: Novotný, Ščurko - Štejt, Stelzer, Täuber Lukáš, Täuber Jaromír, Kuneš, Nový (40.), Šůs, Brabec, Zábran (52.), Vošta, Lapuník, Němeček, Winter, Malý, Buchta

Hráč utkání: Tomáš Němeček

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Zápas jsme si prohráli svojí impotencí v zakončení a přílišnou naivitou ve hře do obrany. Z celého zápasu jsme byli lepším týmem více než 30 minut, ale když vystřelíme na branku 48 střel a dáme pouze 2 góly, tak je těžké si připsat 3 body do tabulky. Věřím tomu, že dalším zápasem přerušíme řadu proher a i když nás čeká těžký zápas, tak ho zvládneme a konečně přivezeme 3 body. Chtěl bych poděkovat našim fantastickým divákům, kteří udělali na zápase fantastickou atmosféru a slibuji, že příští domácí zápas předvedeme výkon hodný jejich podpoře.

Fotogalerie

Junioři A

Junioři měli velice náročný víkend, kdy odehráli dokonce tři zápasy - jeden v Karlových Varech a dva v Plzni.

FB Hurrican Karlovy Vary - FbC Plzeň 13:12p (1:3, 6:5, 5:4, 1:0)

Sestava a branky: Eret, Urban - Pešek (41.), Varta (37.), Titl, Tykal (33., 44., 50.), Řeřicha, Fučík, Plachý (11., 25.), Denisov (13.), Konopík (27., 55.), Bastl, Hajšman, Sutner, Weber, Kůs (5.)

Hráč utkání: Štěpán Plachý

V sobotu nás na Lokomotivu přijeli navštívit borci z Kladna.

FbC Plzeň - Kanonýři Kladno 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)

Sestava a branky: Eret, Urban - Pešek, Varta, Titl, Tykal, Řeřicha, Fučík, Denisov (60.), Konopík (11.), Bastl, Hajšman, Sutner, Baštýn (8.), Kůs

Fotogalerie

Posledním víkendovým zápasem bylo domácí utkání proti Startu98 z Prahy.

FbC Plzeň - Fat Pipe Start98 Praha-Kunratice 6:7 (1:5, 1:0, 4:2)

Sestava a branky: Eret, Urban - Pešek, Varta, Titl, Tykal (43.), Řeřicha, Holeček (8.), Fučík (50.), Plachý (36., 58.), Denisov (51.), Konopík, Bastl, Hajšman, Sutner, Winter, Baštýn, Kůs

Hráč utkání: Jiří Varta

Fotogalerie

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,V pátek jsme vyjížděli na horkou půdu Karlových Varů. Největší ztráta z celého víkendu, jelikož jsme v utkání byli my tím lepším týmem. Celý zápas jsme vedli. Bohužel jsme si nedokázali pohlídat závěr zápasu a přišli o vedení šest vteřin před koncem. V sobotu nás měl čekat daleko těžší zápas. Nicméně jsme to byli my, kdo udával tempo na začátku zápasu. Vedení 2:0 nám ale dlouho nevydrželo. Po dvou třetinách bylo skóre 2:2 a my začali pomýšlet na bodový zisk. Bohužel slabší třetí třetina nám odvála naděje. V neděli v zápase s Kunraticemi jsme zaspali začátek zápasu a začali hrát až za stavu 1:5. Dokázali jsme postupně vyrovnat, ale pak jsme dostali opět lacinou branku a na body nakonec nedosáhli. Vyzkoušeli jsme i hru bez brankáře, ale ani to nevyšlo. Víkend nebyl herně špatný, ale bohužel nebyl ani moc bodový a za umělecký dojem se body nerozdávaji. I tak musíme vidět pozitiva a to hlavně ve zlepšené hře.

Junioři B

V sobotu odehrál juniorský B tým v Rokycanech další 2 zápasy 2. ligy.

Florbal Sokolov - FbC Plzeň B 4:4 (1:2, 1:2, 2:0)

Komentář trenéra Michala Novotného: ,,Bohužel se podařilo získat pouze bod za remízu se Sokolovem v poměru 4:4. V tomto zápase předvedli hráči bojovný výkon, a i když soupeř vždy o gól vedl, dokázali jsme pokaždé gólové manko dorovnat. V závěru mohly oba týmy strhnout vítězství na svou stranu, ale v obou případech byla proti horní tyčka brány. Každopádně pochvala za bojovný a kolektivní výkon.

FBC Ramoc Rokycany - FbC Plzeň B 12:1 (3:0, 3:1, 6:0)

Komentář trenéra Michala Novotného: ,,Druhý zápas s Rokycany dle výsledku 12:1 vypadá, jako jednoznačný debakl, ale hra nebyla až tak strašná, jak by napovídal výsledek. I když nám utekl úvod zápasu až na 3:0, vstoupili jsme velmi dobře do 2. třetiny a soupeře na jeho polovině mačkali jako citrón. Bohužel jsme z tlaku vytěžili pouze jeden gól, i když šancí bylo klidně i na vyrovnání. Zápas pak trochu ovlivnilo zranění našeho gólmana, kdy do brány musel nerozchytaný hráč z pole. Zápas definitivně zlomilo trestné střílení na 4:1, když jsme předtím stejnou výhodu sami nevyužili. Od té chvíle Rokycany proměnili snad každou šanci a to až do konečného stavu 12:1 a zaslouženě tak vyhráli.

Sestava: Votava, Heindl - Prokš, Vohnout, Štillip, Táborský, Štarman, Wolf, Mikoláš, Svoboda, Selner, Karban, Špalek

Starší žáci blue

Modří strži odehráli svůj další turnaj ve Františkově Lázních a to v rámci 1. koše.

FbC Plzeň blue - FB Hurrican Karlovy Vary black 4:3 (2:2, 2:1)

USK Akademik Cheb - FbC Plzeň blue 3:3 (2:2, 1:1)

FbC Plzeň blue - Florbalová škola Plzeň bílí 3:2pn (1:2, 1:0)

Sestava: Beran, Smazal - Mráz, Janovský, Ehm, Brejcha, Nový, Sobek Matěj, Sobek Jakub, Kaas, Hajšman, Papírník, Dragoun, Hanzlíček

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Ve skupině jsme si poradili s týmem Karlových Varů a poté remizovali z jedním z favoritů celé soutěže, a to Cheb vyrovnával 2 sekundy před koncem. Nakonec nás zbývající výsledky poslali do boje o celkové prvenství, kde jsme narazili na dalšího favorita a to Florbalovou školu. Naši hráči předvedli výtečný výkon a větší florbalovostí vybojovali nerozhodný výsledek. Na nájezdy už jsme se cítili jako favoriti my a to se také potvrdilo. Střelci a brankář byli neomylni a bylo z toho krásné a zasloužené prvenství. Děkuji klukům za to, jak makají na tréninku a při domácích úkolech. Je na nich vidět enormní posun od začátku sezony. Děkujeme za pomoc tatínkům, kteří nám pomohli odkoučovat poslední zápas.

Starší žáci white

TJ Tlučná - FbC Plzeň white 1:2 (1:1, 0:1)

Florbalová škola Plzeň oranžoví - FbC Plzeň white 3:4 (2:2, 1:2)

FbC Plzeň white - GO GO Horšovský Týn 3:2 (2:1, 1:1)

Sestava: Balák, Šilhavý - Mráz, Pejsar, Janovský, Kříž, Vostracký, Souček, Výduch, Řeřicha, Švarc, Nový

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,Neděle se hráčům povedla na výbornou. Konečně jsme všechny zápasy dokázali vyhrát. I když herně to zejména v prvním utkání trochu skřípalo, tak výsledkově musíme být spokojeni. Ve všech utkáních jsme si vytvořili hodně brankových příležitostí a konečně jsme jich dokázali zužitkovat více, než naši soupeři. Kluci podali týmový výkon podpořený výborným výkonem gólmana. Děkuji hráčům i rodičům za vydařený turnaj.

Fotogalerie

Elévové

V neděli nás čekaly hned tři turnaje elévů, kdy dva se konaly v Plzni a jeden v Klatovech.

Black

Komentář trenéra Michala Brabce: ,,První turnaj byl v Plzni na 28. ZŠ, kde jsme se postupně utkali s týmy Slávie, Tachova a Rokycan. První zápas proti plzeňskému rivalovi jsme zvládli s přehledem v poměru 16:1. Druhý nás čekal proti týmu Tachova, který byl o poznání vyrovnanější, kdy na nás čekal šťastnější konec a vyhráli jsme 8:7. Poslední zápas jsme čelili Rokycanům a po další přesvědčivé výhře 15:4 jsme se na turnaji umístili na prvním místě. Kromě skvělého výkonu na hřišti nás těší i to, že si i hráči z pole vyzkoušeli pozici brankáře a zvládli ji z přehledem.

Blue a white

Komentář trenérky Julie Strakové: ,,Další turnaje elevů proběhly v Klatovech a v Plzni na Krašovské.  Družstvo v Klatovech předvedlo pěkný výkon, bohužel to ani na jednu výhru nestačilo. Děti si i přesto turnaj užily a už se těší na další turnaje, kde už budeme mít určitě více štěstí a ukážeme, co v nás je. Děkuji hráčům za jejich výkon a všem rodičům za podporu. Družstvo na Krašovské si vedlo o něco lépe. Vzhledem k tomu, že tým z Domažlic nedorazil, tak se situace změnila a se zbylými týmy jsme se měli utakt 2x. Předvedli jsme dobrý výkon. Bohužel tým FBŠ Plzeň jsme ani na podruhé těsně nezdolali, ovšem proti Stodu jsme ukázali převahu a zaslouženě vyhráli. Děkuji hráčům za odvedenou práci a rodičům za podporu.

 

 

 

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
MŠMT
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone