Home > Články > Muži pokračují v sérii proher

Muži pokračují v sérii proher

Ani tento víkend mužské Áčko nebodovalo. Za to ženy přivezly svých prvních šest bodů! Za šest bodů skórovala také naše juniorská rezerva. Dorostenci odjeli z Rudné bez bodu. Starší žáci se opět utkali ve vzájemném zápasu.

Ani tento víkend mužské Áčko nebodovalo. Za to ženy přivezly svých prvních šest bodů! Za šest bodů skórovala také naše juniorská rezerva. Dorostenci odjeli z Rudné bez bodu. Starší žáci se opět utkali ve vzájemném zápasu.

Muži A

Sobotní utkání Národní ligy skupiny západ se odehrál v Plzni před domácím publikem, kde se představil hostující tým Panthers Praha. 

Od začátku utkání vše nasvědčovalo, že zápas bude vyrovnaný a rozhodovat budou maličkosti. První třetina byla plná oťukávání a osobních soubojů, do šaten se šlo za stavu 1:1. Do prostřední třetiny jsme vstoupili aktivněji a byli více na míčku, pak ale soupeř vstřelil branku a třetina se začala kouskovat vyloučeními na obou stranách. Druhá část skončila za stavu 2:3 pro hostující družstvo. Poslední třetina patřila domácímu týmů, který zasypal hostující branku hned 19 střelami, bohužel bez tíženého efektu. Naopak soupeř maximálně zužitkoval několik svých střel a ukázal našim hráčům efektivitu v proměňování brankových šancí. Po závěrečném tlaku našich mužů skončil zápas 4:6 pro hostující tým.

FbC Plzeň - Panthers Praha 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)

Sestava a branky: Bezděk, Novotný - Stelzer, Kuneš, Nový, Plachý, Šůs, Buchta, Brabec, Zábran, Vošta, Lapuník, Němeček, Tomášek, Täuber

Hráč utkání: Vlastimil Buchta

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Další zápas, kdy jsme předvedli dobrý výkon, který nestačil na bodový zisk. Když za zápas pošlete 46 střel na branku a vsítíte pouze 4 góly, tak to o něčem svědčí. Každopádně zápas měl několik faktorů, které přispěly k další naší prohře v sezóně. Chybí nám poslední dva zápasy základní části a já pevně věřím, že budeme hrát play-off, ve kterém ukážeme, že tato výsledková krize je jenom momentální.

Fotogalerie

Junioři B

V neděli 16.2. jsme ve Šťáhlavech pořádali domácí turnaj juniorského B týmu.

FbC Plzeň B - FBC Ramos Rokycany 7:4 (1:3, 2:1, 4:0)

FbC Plzeň B - Florbal Sokolov 7:6 (2:2, 4:2, 1:2)

Sestava: Votava - Selner, Prokš, Vohnout, Štarman, Svoboda, Wolf, Plachý, Konopík, Karban, Heindl, Špalek

Komentář trenéra Michala Novotného: ,,Ke svým zápasům nedorazil tým FBŠ Plzeň, tak se nám pořadatelství zkrátilo na 3 zápasy. Nakonec to pro nás byl dobrý den, kdy se nám za výrazné pomoci ztracených synků (Jarda a Štěpán) podařilo získat 6 bodů za výhry 7:4 nad Rokycany a 7:6 nad Sokolovem. Výhry jsou pro nás o to cennější, že jsme museli v obou zápasech otáčet nepříznivý vývoj utkání. Hodně pomohlo, že Jarda se Štěpánem dali svojí hrou sebevědomí i zbytku týmu, takže ani 2. lajna nebyla do počtu a vytvářela si pravidelně šance a přispěla i nějakým gólem. Nespokojen jsem byl jen kvůli opětovnému častému vylučování, kdy některé fauly byly naprosto zbytečné a hra v oslabení nám zbytečně brala sílu.
Na závěr bych chtěl poděkovat Petru Fekiačovi, Tomovi Moravcovi a Tomáši Konopíkovi za pomoc při pořádání zápasů a rodičům za pomoc s odvozem, díky.

Dorost A

V neděli naše dorostenecké Áčko odcestovalo na turnaj prvního koše skupiny C. Čekali nás zápasy s Florbal Chodov a plzeňské derby proti Slavii Plzeň.

Do prvního zápasu jsme vstoupili dobře a drželi jsme krok s papírovým favoritem. Ten postupem zápasu začal utahovat pomyslnou smyčku a přidávat na tempu a kvalitě. I přes dodržování taktiky a kvalitnímu výkonu jsme prohráli 2:7.

Fat Pipe Florbal Chodov - FbC Plzeň 7:2 (2:1, 4:1, 1:0)

Sestava a branky: Beran, Bejm - Varta, Ehm (15.), Fučík, Denisov, Páník, Kaas, Brabec, Sutner, Weber (26.), Váchal, Jankovec, Štillip, Baštýn

Hráč utkání: Václav Jankovec

Za to do plzeňského derby jsme vstoupili bez koncetrace a bez dodržování taktických pokynů, což vyústilo jasnou převahou soupeře a vedení po dvou třetinách 6:0. Až v poslední třetině se naši hráči dostali do zápasu a dokázali konkurovat. I díky tomu dokázali snížit na konečných 2:8. 

FbC Plzeň - FBŠ Slavia Plzeň 2:8 (0:4, 0:2, 2:2)

Sestava a branky: Beran, Bejm - Varta (33.), Ehm, Fučík, Denisov (32.), Páník, Kaas, Brabec, Sutner, Weber, Váchal, Jankovec, Štillip, Baštýn

Hráč utkání: Matyáš Ehm

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,V prvním zápase jsme konkurovali favoritovi naší skupiny. Dobře jsme bránili a měli několik gólových příležitostí, bohužel jsme nedokázali všechny proměnit. I tak si myslím, že jsme odehráli důstojný zápas. Ze našeho druhého vystoupení jsem zklamaný, primárně z přístupu hráčů, kteří nedodržovali taktiku, kterou jsem před zápasem nastavil. To vyústilo v naprosto ostudný výkon. Ve třetí třetině jsme výkon zlepšili, ale to nestačilo na lepší výsledek.

Starší žáci blue

Strži blue mají za sebou další povedený turnaj, tentokrát ve Varech a ve velmi oslabené sestavě. 

FbC Plzeň blue - FbC Plzeň white 5:1 (2:1, 3:0)

USK Akademik Cheb - FbC Plzeň blue 4:3 (3:2, 1:1)

FbC Plzeň blue - FB Hurrican Karlovy Vary black 5:3 (2:1, 3:2)

Sestava: Šilhavý, Bartošová - Janovský, Ehm, Souček, Brejcha, Nový, Kaas, Sobek Matěj, Sobek Jakub, Čelakovský, Hajšman

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Na začátek turnaje jsme si zahráli proti našemu white týmu. A jak to tak bývá, zápas se nesl v tréninkovém tempu. Další zápas byl proti Chebu a byl to náš nejlepší zápas. Začátek jsme trochu zaspali a přispěl k tomu i velmi sporný gól, který bych já označil spíše za zákrok na zlatou helmu. Nakonec jsme byli velmi nebezpeční a vytvořili jsme si spoustu šancí. Na konci zápasu jsme šli do hry bez brankáře i přes remizový stav. Pokus va bank nevyšel a bohužel jsme inkasovali branku. Škoda nevyužitych šancí. Kluci ale měli drive. Byl to nejlepší zápas celého turnaje. Hráči 2008 a 2007 opět předvedli super výkony. V zápase o třetí místo jsme porazili Vary 5:3 a tento zápas jsme kontrolovali od začátku do konce. Za zmínku stojí vstřelení branky naší brankařkou Kristýnou Bartošovou, která nastoupila k poslednímu zápasu v poli.

Starší žáci white

Do Varu také vyrazili bílí strži.

FbC Plzeň blue - FbC Plzeň white 5:1 (2:1, 3:0)

FbC Plzeň white - USK Akademik Cheb 0:6 (0:2, 0:4)

FbC Plzeň white - FBŠ Slavia Plzeň 3:4 (1:1, 2:3)

Sestava: Smazal, Balák - Friedrich, Mráz, Pejsar, Kříž, Řeřicha, Říhánek, Švarc, Samuel, Hanzlíček, Čechura

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,Tým starších žáků white si v neděli k Karlových Varech již podruhé tuto sezónu zahrál turnaj prvního výkonnostního koše. Kluci zahráli na hranici svých možností a byli důstojným soupeřem nejlepších týmů našeho regionu. Děkuji všem hráčům za předvedené výkony a rodičům za podporu.

Fotogalerie

Ženy

Ženská složka poprvé přiváží celých 6 bodů!

FbC Plzeň - TJ Lokomotiva Rakovník 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Do zápasu jsme vstoupili s myšlenkou zisku 3 bodů a dotažení našich soupeře v tabulce. Od začátku zápasu jsme byli aktivnější a chtěli hrát florbal, což nám po celou dobu zápasu znepříjemňovali pánové z basketbalového prostředí, kteří pískali každý kontakt hráček. Naštěstí jsme ukázali pevné nervy a zápas jsme dovedli do vítězného konce.

FBK Fatpipe Vosy Praha - FbC Plzeň 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Druhý zápas s posledním týmem v tabulce nám už od začátku ukazoval, kdo je na hřišti pánem. Tedy spíše dámou. Celý zápas jsme kontrolovali hru, čímž jsme ukázali soupeřkám, že s námi musí ještě počítat a to až do posledního zápasu. Holky si zastřílely a zaslouženě si vybojovaly další tři body.

Sestava: Votýpková - Straková Lucie, Straková Julie, Bělová, Svobodová, Kondelíková, Dvorná, Kolářová, Skořená, Hrabačková, Sladká, Bernhardtová

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Chci poděkovat celému týmu za obětavost a tvrdou dřinu, která přináší ovoce. Dále děkuji i rodině Julči a Lucky, která vážila cestu a velice hlasitě nás podporovala a zaslouženě slavila s námi.

 

 

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
MŠMT
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone