Home > Články > Mladší žáci

Mladší žáci

Souhrn uplynulé sezony mladších žáků.

Sezona mladších žáků byla pro naše trenéry velkou zkušeností. Velmi početná kategorie, nově příchozí hráči, některé naše stálice, od kterých se hodně očekává a v neposlední řadě i ti, kteří se rozhodli u nás udělat první florbalové krůčky. To vše ve třech týmech - blue, white a black. Na začátku to byla docela výzva, ale pozitivní energie, kterou tahle parta vytvořila, stála rozhodně za to.

Začátek sezony byl spíše seznamovací, jelikož přišlo spoustu nových hráčů, kteří touto kategorií vstoupili do světa velkého pětkového florbalu. Novinky čekaly i na trenéra Vojtu Kuneše, pro kterého se jednalo o trenérskou premiéru. ,,Postupem času se nám florbalový kolotoč rozběhl na plné obrátky a myslím, že naši mladší žáci předváděli nadprůměrné výkony, jak na hřišti, tak i mimo něj. Všem se podařilo si z této florbalové sezóny odnést nějaké ty zkušenosti a doufám, že i spoustu zážitků, které se jim podaří upotřebit následující sezónu, ať už opět v kategorii mladších žáků nebo o kategorii výše."

S mladšími žáky se pravidelně na tréninku setkával také Jirka Winter. ,,Moc si cením takové možnosti a jsem rád, že jsem se s hráči tak často potkával," okomentoval své působení u týmu JiWi. Kluci za necelý rok udělali opět obrovský pokrok a někteří až neuvěřitelně překvapili svojí odhodlaností a chutí hrát. Na každém turnaji, či tréninku (teda skoro každém :-) ) podali vzorný týmový výkon a jeden od druhého se učili novým schopnostem. ,,Já osobně se už nemůžu dočkat, až začne tréninkový režim. Ať už to bude v červnu nebo září, těším se na tréninky plné nadšených tváří, posílajících pozitivní energii do světa," dodal ještě Jirka.

V sezoně se několikrát stalo, že týmy blue a white hrály proti sobě - a to byl pro naše fandící rodiče teprve oříšek.


Jedinou mlží složkou, která zůstala u trojkového florbalu, byla složka mladších žáků black, se kterou na zápasy nejčastěji jezdil Mára Lukeš. ,,Blaci se během roku herně zvedali a dokázali při zápasech zužitkovat vše, co jsme se jim společně s ostatními trenéry snažili vštípit. Doufám, že budeme moci absolvovat alespoň nějaké letní turnaje," přeje si Mára.

V sezoně několikrát vypomáhal na lavičce také Michal Brabec, který si to dle svého názoru pokaždé užíval. ,,Tlačili jsme do kluků kromě herních návyků hlavně chuť do hry a sebevědomí na balonku a někdy byla radost to sledovat. S tímto velmi silným ročníkem náš hlavní trenér udělal velký kus práce a těším se na další posun kluků na hřišti, i mimo něj."

,,Florbalově jsme stihli vše, co jsme chtěli. Pořád máme trochu rezervy ve všeobecné sportovní připravenosti a současná krize tomu asi nepomůže, ale věřím, že jsme vyšli správnou cestou. V sezoně jsme se prezentovali agresivním florbalem a až na pár zápasů (s Tachovem a Domažlicemi) jsme vítězili jak výsledkově, tak hlavně výkonem," zhodnotil roční snažení hlavní trenér kategorie Jaromír Täuber.

,,Zároveň bych chtěl pochválit všechny hráče i trenéry, kteří do toho v sezoně pořádně šlápli a dosáhli toho, čeho chtěli, ať už je to cokoli. Všem, kteří postupují do vyšší kategorie, přeji hodně štěstí a doufám, že ho na hřišti nebudete moc potřebovat," dodal Jaromír.

V neposlední řadě bychom rádi poděkovali rodičům, kteří nás vydatně podporovali a věříme, že je to i přes víkendové brzké vstávání bavilo.

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
MŠMT
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone