Home > Články > Kosatky mají mečbol

Kosatky mají mečbol

Do čtvrtfinálových bojů nevstoupili velbloudi vítězně. Ačkoliv předvedli výbornou hru a soupeře přehrávali, štěstěna ani v jednom případě nebyla na jejich straně. Odvrátit kosatčí mečbol budou moci již tento pátek na domácí palubovce!

Muži A

O víkendu naši muži vstoupili do vyřazovacích bojů Národní ligy západ. V pražských Čakovicích jsme se utkali proti Orce Čelákovice.

V sobotním zápase hned ve druhé minutě byl nařízen trestný nájezd na naši branku, ale brankář Novotný si vedl výborně a nedovolil ani zakončit. Poté byla Orka aktivnějším týmem a to jim neslo ovoce, první třetina skončila ve prospěch domácích 3:1. Prostřední část byla z naší strany o poznání lepší, kdy jsme díky aktivitě byli lepším týmem a třetinu vyhráli 1:2. Na začátku poslední třetiny nám soupeř odskočil na 2 branky, ale to byl startér pro náš tým. V rozmezí tří minut jsme vsítili 4 branky a otočili stav utkání v náš prospěch. Orka náš nástup zabrzdila oddechovým časem a to se jim vyplatilo, otočili zápas a zvítězili 9:7.

1. ČF: ASK Orka Čelákovice – FbC Plzeň 9:7 (3:1, 1:2, 5:4)

Sestava a branky: Novotný, Bezděk – Stelzer, Nový, Plachý, Šůs, Konopík, Buchta, Zábran (22., 42.), Vošta (21., 42.), Lapuník, Němeček (20.), Tomášek, Täuber, Winter (44., 45.), Malý

Hráč utkání: Jan Šůs

Fotogalerie

Nedělní utkání začalo vyčkáváním obou družstev na chybu soupeře. Z obou stran to byl soustředěný výkon, který přinesl po jedné brance na každé straně. Druhá třetina nebyla výjimkou a byl vidět vyrovnaný florbal svázaný taktikou. Prostřední část skončila stejně jako ta první, ať už počtem střel na branku, či počtem vstřelených branek. Do třetí třetiny jsme chtěli celý zápas překlopit na naši stranu, což se nám dařilo a vytvořili jsme si vedení o 2 branky. Vedení nám vydrželo přes 4 minuty a bylo srovnáno a šlo se do prodloužení. V prodloužení rozhodl pro nás nešťastný moment, kdy soupeřův hráč vystřelil mimo branku, ale jenom do našeho kapitána a míček skončil v naší brance. Tento moment rozhodl zápas a Orka si na domácí půdě připsala další výhru v poměru 5:4.

2. ČF: ASK Orka Čelákovice – FbC Plzeň 5:4p (1:1, 1:1, 2:2, 1:0)

Sestava a branky: Bezděk, Novotný – Stelzer, Nový (41., 54.), Plachý, Šůs, Konopík, Buchta, Zábran, Vošta (3.), Lapuník, Němeček (33.), Täuber, Winter, Malý

Hráč utkání: Filip Nový

Komentář trenéra Václava Michálka: ,, Podle mého názoru jsme se na soupeře skvěle připravili. V obou zápasech jsme měli části, kde jsme Orce nic nedovolili a dokonce ji přehrávali. Na rozdíl od soupeře jsme měli k dispozici na oba zápasy 12 hráčů do pole a to byl jeden z rozhodujících faktorů. Každopádně věřím celému týmu, že na domácí palubovce otočíme stav série a popereme se v posledním utkání o postup do semifinále. Přeji si, aby na našich domácích zápasech bylo plno diváků, kteří vytvoří bouřlivou atmosféru a pomůžou nám v boji o postup.“

Fotogalerie

Muži B

Mužská rezerva zamířila v neděli již tradičně do Šťáhlav.

Florbalová škola Plzeň B – FbC Plzeň B 8:3 (1:0, 7:3, ?)

FbC Plzeň B – Florbal Sokolov B 9:6 (2:2, 3:2, 4:2)

Sestava: Nový – Hamrle, Titl, Řeřicha Aleš, Kinkor, Řeřicha Vojtěch, Polák, Boháč, Kubáč, Vadinský, Hegner, Pospíchal, Lavička, Hoferek

Dorost B

V sobotu bojovala dorostenecká rezerva v Rokycanech.

FbC Plzeň B – FBŠ Slavia Plzeň B 3:5 (1:1, 1:4, 1:0)

Komentář trenéra Jakuba Boháče: ,, Tento zápas byl celkově dobrý z naší strany, bohužel ale výpadek a laciné chyby ve druhé třetině nám prohrály zápas. Jinak se kluci nevzdávali a makali po celý zápas.“

FBC Rokycany – FbC Plzeň B 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Komentář trenéra Jakuba Boháče: ,, Do druhého utkání jsme šli s cílem odehrát kvalitní zápas bez zbytečných chyb a odvést si do Plzně body. To se nám s výsledkem 1:3 povedlo. Musím říci, že to bylo velmi tvrdé utkání a kluci se s tím poprali naprosto výborně.“

Sestava: Smazal – Krbec, Svoboda, Janovský, Kříž, Brejcha, Nový, Kaas, Sobek, Hajšman, Frečner, Štillip, Budek