Home > Články > Ani ze zápasu s Mukařovem nepřivážíme první tři body tohoto roku

Ani ze zápasu s Mukařovem nepřivážíme první tři body tohoto roku

Herní krize v mužském Áčku pokračuje. Za to junioři konečně přiváží tměř vymodlené tři body. Mužská a dorostenecká rezerva také za tři body.

Muži A

V sobotu večer se naše áčko představilo v pražských Kunraticích, kde se utkalo s trojnásobným mistrem Národní ligy - Traverzou Mukařov.

První třetina byla vyrovnaná na obě strany, oba týmy drželi brankáři a byla vidět spíše taktická bitva. Ke konci třetiny se domácím povedlo vsítit branku s do šaten se šlo za stavu 1:0 pro Traverzu. Prostřední část byla v režii domácích hráčů, kteří prokázali svoji zkušenost a větší chuť po výhře než naši hráči. Díky tomu vyhráli další třetinu v poměru 3:1. Do poslední třetiny jsme vstupovali s odhodláním a vírou, že se nám podaří zápas obrátit v náš prospěch. I když jsme v poslední části byly lepší týmem, tak Traverza si výsledek pohlídala a vyhrála 5:3.

Fat Pipe Traverza Mukařov - FbC Plzeň 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)

Sestava a branky: Novotný, Bezděk - Štejr, Stelzer, Kuneš (47.), Nový, Buchta, Brabec, Zábran (43.), Tlapák, Vošta, Lapuník, Němeček, Täuber, Tomášek

Hráč utkání: Václav Zábran

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,V současnosti jsme v herní nepohodě a dost nás svazují výsledky posledních zápasů a fakt, že v novém roce jsme ještě nevyhráli. Každopádně věřím, že hráči si uvědomují těžkou situaci, kterou prožíváme a další zápas dokážeme ukázat svojí týmovou sílu a připsat si důležité 3 body do tabulky. Co se týká utkání, tak nás opět položila prostřední část zápasu a začít hrát až v poslední třetině je prostě pozdě, ještě když hrajete proti tak zkušeným hráčům, kteří v Traverze hrají.

Fotogalerie

Muži B

Mužská rezerva bojovala opět ve Šťáhlavech. Oproti předchozímu turnaji se jim však dařilo a přiváží si tak zasloužené tři body.

FbC Plzeň B - TJ Sokol Vejprnice 5:6 (4:3, 0:1, 1:2)

SK Jiskra Go-Go Domažlice B - FbC Plzeň B 5:8 (2:3, 1:1, 2:4)

Sestava: Nový - Hamrle, Řeřicha, Kinkor, Buchta, Polák, Čížek, Dvorný, Kubáč, Vadinský, Hegner, Täuber, Hlaváč, Pospíchal, Lavička, Hoferek

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,První utkání jsme zvládli po herní stránce dobře, ne tak výsledkově. Bohužel soupeř nám již poněkolikáté udělil tvrdou lekci z produktivity a náhodným gólem v poslední minutě rozhodl ve svůj prospěch. Druhý zápas by se dal rozdělit do tří rozdílných částí. Na začátku jsme byli mnohem aktivnější, vypracovali si řadu šancí a kupodivu je dokázali i proměnit. V prostřední části jsme polevili a mladí hráči soupeře dokázali hru i skóre vyrovnat. S blížícím se závěrem jsme opět zabrali a slepenými góly rozhodli o naší zasloužené výhře.

Junioři A

Junioři konečně prolomili ledy a z víkendu si připisují po dlouhé době 3 body.

Kanonýři Kladno - FbC Plzeň 10:3 (2:0, 4:1, 4:2)

Sestava a branky: Eret, Urban - Varta, Titl, Tykal (49., 52.), Řeřicha, Šíp, Holeček (21.), Plachý, Denisov, Konopík, Bastl, Hajšman, Sutner, Winter, Baštýn

Hráč utkání: Filip Šíp

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,V sobotu jsme byli jako zombie. Bez ducha a chtění něco udělat. Hru jsme zachytávali jen v malých pasážích. Jinak nás Kladno přehrávalo a zaslouženě vyhrálo 10:3.

Fat Pipe Start98 Praha-Kunratice - FbC Plzeň 7:9 (3:3, 2:2, 2:4)

Sestava a branky: Urban, Eret - Varta (35., 39.), Titl, Tykal (9., 49.), Řeřicha, Šíp (51.), Holeček (46.), Konopík, Bastl (60.), Hajšman, Sutner, Winter (10., 12.), Baštýn

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,V neděli to bylo jiný kafe a i přes sílu soupeře, který má úzkou spolupráci se superligovým mančaftem, jsme hráli velice dobře. Aktivně jsme napadali a tentokrát měli jen krátké výpadky v naší hře. Enormní rozdíl byl ve třetí třetině, která nebývá naší silnou stránkou, ale tentokrát jsme daleko více chtěli my než soupeř a o tom to je. Kromě Panthers je soutěž vyrovnaná a dá se porazit každý.

Dorost B

V sobotu se na plzeňské Slavii konal další turnaj 2. ligy dorostenců, kde se naše rezervní družstvo utkalo s třetím a prvním celkem tabulky.

První utkání proti Klatovům naši hráči zvládli s ledovým klidem, kde dodržovali trenérovy pokyny a došli si pro výhru v poměru 6:2.

FbC Plzeň B - Sport Club Klatovy 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Druhý zápas byl po celou dobu vyrovnaný, bohužel v koncovce jsme nebyli až tak úspěšní jako soupeř a prohráli jsme 4:2.

Florbal Sokolov - FbC Plzeň B 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Sestava: Beran - Hes, Svoboda, Pávek, Kaas, Sobek, Hanzlíček, Papírník, Krbec, Frečner, Svoboda, Budek

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,S oběma zápasy jsem spokojen, hráči dodržovali moje pokyny a to neslo svoje ovoce. Škoda jen špatné produktivity v zakončení ve druhém zápase, kdybychom proměňovali svoje šance mohli jsme vyhrát i ve druhém zápase.