Home > Články > Souhrn sedmého herního víkendu

Souhrn sedmého herního víkendu

Herní víkend je minulostí. Jak si vedla naše velbloudí družstva a jak zápasy komentovali naši trenéři si přečtěte v souhrn víkendu.

Muži "A"

FbC Plzeň vs. FAT PIPE Traverza Mukařov 8:6

Komentář trenéra Tomáše Oliveriuse: Zápas co měl všechno, hra se přelévala ze strany na stranu, nikdo neudržel vedení dlouho. Výhru jsme potřebovali a dobrým koncem zápasu jsem dokázali brát důležité tři body. Začíná nám play-off, nová soutěž a my jsme na ní, myslím dobře připraveni.

Junioři

FbC Plzeň vs. TJ Sokol Královské Vinohrady 8:6

Komentář trenéra Václava Michálka: Do zápasu jsme vstoupili průměrně a z pohledu obou týmů to bylo takové oťukávání. Do prostřední části jsme přímo vlétli koncentrovaným výkonem, podpořeným produktivním zakončením. Dovolím si říct, že touto třetinou jsme rozhodli celý zápas. V poslední třetině to byl z naší strany slabý začátek, kdy jsme se uspokojili s naší nevýraznou hrou a to soupeř začal trestat. Naštěstí jsme se vrátili do zápasu a minutu a půl před koncem odskočili na rozdíl dvou branek, který byl rozhodující. Krom uspokojení ve třetí třetině jsem s naším výkonem spokojen a doufám, že podobný nebo dokonce lepší výkon předvedeme i tento víkend.

Starší žáci white

FbC Plzeň vs. FBŠ Gorily Plzeň 1:3
Florbal Sokolov vs. FbC Plzeň 5:5
FbC Plzeň vs. FB Hurrican Karlovy Vary BLACK 2:5
FB Hurrican Karlovy Vary WHITE vs. FbC Plzeň 2:5

Komentář trenéra Vojtěcha Kuneše: V neděli jsme odpořádali další kolo prvního koše ligy starších žáků. Postupně jsme se utkali s družstvy FBŠ Gorily Plzeň, Florbal Sokolov, Karlovy Vary BLACK a Karlovy Vary WHITE. V prvním zápase jsme nezachytili začátek utkání a po celý zápas jsme se potýkali s aktivním napadáním soupeře, naopak my jsme netěžili z našeho aktivního tlaku tolik, kolik jsme zvyklý. Soupeřova lekce z efektivity vedla k prohře 1:3. Ve druhem zápase jsme byli favorité, bohužel tato role se nám nepodařila zcela naplnit. Po prospaném začátku jsme zařadili vyšší rychlostní stupeň a zápas otočili v nás prospěch. Ve druhé části přišlo pár smolných branek, což mělo za následek ustoupení z našich standardů a polevení v herních činnostech. Se Sokolovem jsme se rozešli smírně 5:5. Třetí zapas nás čekal proti suverénním K. Varům BLACK, kteří hrají takticky vyspělý florbal. Začátek utkání a první polovina byla z naší strany velmi zodpovědná. Kdy jsme soupeře prakticky nepustili do hry a diktovali tempo hry, hlavně zlepšeným napadáním. Ve druhé části soupeř předvedl svoji kvalitu a nekompromisně trestal naše chyby. I přes zlepšený výkon dopadl zápas ve prospěch soupeře 5:2. Poslední utkání proti K. Varům WHITE byl z naši strany dobře odpracovaný po celý zápas. Konečně se nám podařilo na turnaji zvítězit 5:2. Proběhlý turnaj ukázal naše slabé stránky, zejména v útočné fázi hry. Máme asi 3 týdny na zlepšení. Příští turnaj budeme lepší! Díky rodičům za podporu, která byla jako vždy skvělá.

Mladší žáci white

Komentář trenéra Michaela Brabce: Nedělní turnaj mlžů white se nám z našeho trenérského pohledu podařil jak výsledkově, tak výkonnostně. Máme dobré návyky pohybu s balonkem, především v pro nás nevýhodných prostorech jako jsou rohy hřiště a naopak se s míčkem tlačíme do středu hřiště. Na trojkovém hřišti jsou tyto návyky dobře vidět a jsem proto rád, že jsem na turnaj vzal i hráče, kteří už jezdí spíše na velký pětkový florbal. Dále konečně vedeme míček s hokejkou v obou rukách, což je taky značné zlepšení. Tento turnaj nám jasně potvrdil i to, že aktuálně musíme s touto skupinou hráčů zlepšovat reakci na změny ve hře a dovednosti na hokejce. Těším se na tréninky a náš další progres.

Elévové white

Komentář trenérky Julie Strakové: V sobotu se elévové zúčastnili turnaje v Domažlicích, kde sehráli utkání s týmy SLAVIE Plzeň, FBŠ Gorily Plzeň a Domažlicemi. Hráči se snažili dělat to, co jsme si před každým zápasem řekli a na hřišti to bylo vidět. Se všemi soupeři si náš tým poradil a já doufám, že takto budeme pokračovat i nadále. Děkuji hráčům za jejich výkon a rodičům za jejich podporu.