Home > Články > Souhrn pátého herního víkendu

Souhrn pátého herního víkendu

Během pátého hracího víkendu se představilo sedm kategorií od přípravky až po mužské Áčko.

MUŽI A
⚔️ DDQ Florbal Chomutov VS FbC Plzeň 8:7

Komentář trenéra Václava Michálka:

💬 Do první třetiny jsme vstoupili velmi dobře a krom několika zaváhání jsme kontrolovali průběh utkání. Ve druhé části nás soupeř lehce zatlačil a to nám dělalo obrovský problém. Přesto jsme do poslední třetiny vstupovali s jednobrankovým vedením. Třetí třetina byla z naší strany ve znamení chaosu a tvoření neuvěřitelného množství chyb a špatných herních rozhodnutí. Je to další zápas, kdy se soupeřem dokážeme držet krok či ho přehrávat, ale v poslední třetině začneme kupit chyby, které často vedou v naší prohru. Do dalšího utkání musíme zapracovat na koncentraci a lepší obraně.

Komentář trenéra Jiřího Laubera:

💬 V sobotu jsme předvedli standardní výkon a potvrdili jsme roli favorita. Náš vstup do zápasu nebyl vůbec dobrý, jako kdyby jsme hráli na 50% plynu. Do druhé a třetí třetiny jsme náš výkon dokázali zlepšit. Nicméně naše koncentrace po celý zápas lítala jak na horské dráze. Objevovaly se momenty, kdy už se kluci viděli doma a z toho jsme obdrželi zbytečné branky. Na koncentraci a soustředění při celém zápasu potřebujeme do budoucna zapracovat.
V neděli jsme utrpěli těsné vítězství. Omlouvám se, musel jsem to takhle nazvat. Chvílemi jsem nevěřil vlastním očím, co se na hřišti děje. Po celkem dobrém vstupu do zápasu jsme si vybudovali brankový náskok. Druhá třetina vypadala, že se bude odehrávat v podobném duchu. Nastříleli jsme tři rychlé branky a zvýšili naše vedení. Pak se vše otočilo, jako kdyby si přepnul spínač na mód “soupeř se porazí sám”. Přestali jsme plnit taktické pokyny, nevážili jsme si balonku na čepelích a nesmyslně jsme ho odevzdávali soupeři. Náš pohyb se rapidně snížil a z toho pramenily individuální chyby, ze kterých nás soupeř začal trestat z brejků. Ve třetí třetině jsme předvedli bojovný týmový výkon a nakonec jsme dokázali překlopit zápas na naši stranu.

MUŽI B
⚔️ FbC Plzeň B VS TJ Tlučná 3:1
⚔️ FB Hurrican Karlovy Vary B U23 VS FbC Plzeň B 7:0

Komentář trenéra Vojtěcha Řeřichy:

V sobotu 8.10. rezerva mužů vyjela k prvním utkáním sezónu do Domažlic, kde nás čekaly 2 zápasy. První utkání v devíti statečných jsme sehráli s Tlučnou. Zápas byl až nečekaně vyrovnaný, kdy soupeř hrozil hlavně z rychlých protiútoků a dostal se i do vedení. Po rychlém vyrovnání se šlo do 3. třetiny za stavu 1:1. Tam už soupeř fyzicky odešel, my však ani fyzicky nepřišli, ale i tak jsme díky 2 vybojovanými gólům v závěru zápasu zvrátili utkání v náš prospěch a vyhráli 3:1. Druhý zápas v posilněné sestavě o juniory jsme šli na tým Karlových Varů U23. Zápas měl o poznání lepší tempo, než ten první a byl i divácky atraktivnější. Velice vyrovnaný duel rozhodlo proměňování šancí, to se o poznání víc dařilo soupeři. A tak se šlo do poslední třetiny za stavu 0:4 v náš neprospěch. Tam jsme byli nuceni více otevřít hru a riskovat, to nic nezměnilo a naopak soupeř nadále využíval námi darované rychlé protiútoky. Zápas tak skončil 0:7, ačkoliv počet střel obou týmů byl shodný. Děkuji všem zúčastněným.