Tento víkend skončila oběma našim elitním týmům sezóna. Muži udrželi Národní ligu, junioři nezvládli opravy play-off.

Muži A

I o tomto víkendu naše Áčko bojovalo v play-down Národní ligy skupiny západ o udržení ligy.

3. kolo: FBC DDM Kati Kadaň - FbC Plzeň 12:13pn (4:5, 5:3, 3:4, 0:0)

Sestavy a branky: Bezděk, Novotný - Kuneš (14., 24.), Rybnikár F. (42.), Rybnikár D., Brabec (9.), Zábran (25., 49.), Čížek, Horažďovský (8., 46.), Válka (14.), Vošta (20., 25.), Němeček (44.), Tomášek, Täuber, Oliverius, Buchta

Nájezdy proměnili Matěj Vošta, Filip Rybnikár a Jaromír Täuber.

Nejlepším hráčem utkání se stal Matěj Vošta.

Utkání jak na houpačce. Ani jednomu z týmů se nepodařilo během utkání získat rozhodující náskok. Oba celky dokázaly vždy dotáhnout náskok toho druhého, byť byl i čtyřbrankový. Diváci se rozhodně nenudili. Během základní hrací doby vyděli hned 24 branek a střídání gólmanů na obou stranách. Utkání tak vygradovalo do prodloužení.

Klíčovým momentem byla ubráněná přesilovka Kadaně. Domácí vhozenou rukavici nezužitkovali. Rozuzlení nepřineslo ani 10 minut prodloužení a tak přišla na řadu trestná střílení. V těch byla šťastnější Plzeň, když Täuber vítězným nájezdem překlopil vedení v sérii a matchball na stranu Plzně.

Fotogalerie

4. kolo: FBC DDM Kati Kadaň - FbC Plzeň 5:6 (2:2, 1:1, 2:3)

Sestavy a branky: Bezděk, Novotný - Kuneš (42.), Rybnikár F. (11.), Rybnikár D., Brabec, Zábran, Čížek, Horažďovský (29.), Válka (56.), Vošta (15.), Němeček, Tomášek, Täuber (59.), Oliverius, Buchta

Úkol nedělního utkání byl jasný. Ukončit sérii venku a zachovat západočeské metropoli Národní ligu. Plzeň měla zejména v první třetině převahu, ale objevila se tradiční nemoc, neproměňování šancí. Základem úspěchu byla ubráněná 5minutová přesilová hra domácích a tak se šlo do šaten za vyrovnaného stavu 2:2.

Na góly skoupá druhá třetina nestrhla vedení ani na stranu jednoho z týmů. Bylo tedy zřejmé, že největší drama nastane v závěrečném dějství. Necelých 5 minut před koncem prostřelil vše co mu stálo v cestě Válka. Kadaň to pak zkoušela v šesti, to se však nelíbilo Täuberovi, který trefil přes celé hřiště odkrytou svatyni domácích. Poté se hostům podařilo utéct ještě jednou. Doslova na zlatém podnose naservíroval Rybnikár Němečkovi. Ten však odkrytou bránu domácích z bezprostřední blízkosti netrefil.

Utkání zdramatizoval ještě Vopelák, který snížil na konečných 6:5. Štěrbovo střela v závěru prosvištěla kolem Bezděkovo brány. Za jeho záda však cestu nenašla. Plzeň tak zvítězila v sérii 3:1 a Národní liga zůstává i pro příští ročník ve městě piva.

V neděli se spíše než góly rozdávaly tresty. Vypíchnout musíme Ondřeje Horažďovského, který během celého víkendu obdržel až neuvěřitelných 17 trestných minut smiley

Nejlepším hráčem utkání se stal golman Martin Bezděk.

Komentář trenéra Pavla Strejčka: ,,Děkujeme soupeři, divákům a všem, kteří nejen při play-down, ale i během celé sezóny podporovali. Soupeři přejeme hodně štěstí v další fázi play-down. Jsme rádi, že jsme rozhodli hned v prvním kole a ve čtyřech utkáních.

Je třeba poděkovat týmu za nasazení a soudržnost. Prvotní cíl sezóny, play-off, jsme sice nesplnili, nicméně je potřeba podotknout, že tým je mladý, má potenciál a je dobrým příslibem do budoucna. Nastolená cesta generační obměny se ukazuje být tou správnou. Ještě jednou díky všem.

Fotogalerie

Pro naše Áčko tedy sezóna končí a kluci si nyní budou užívat zasloužený odpočinek. Pokud byste však i nadále chtěli sledovat průběh Národní ligy, můžete zde.

Junioři

Napilno měli tento víkend také naši junioři, když se střetli s týmem Panthers Otrokovice v opravách play-off KB ligy juniorů. Bohužel oba zápasy prohráli a tak pro ně sezóna končí.

1. utkání opravy 1: Panthers Otrokovice - FbC Plzeň 9:6 (0:2, 7:2, 2:2)

Sestavy a branky: Eret - Stelzer (5., 33.), Řeřicha, Nový (49.), Plachý, Šůs, Konopík, Zdeněk (20., 40., 44.), Hromádka, Beneš, Kůs, Nechutný

Nejlepším hráčem se stal Tomáš Zdeněk.

2. utkání opravy 1: FbC Plzeň - Panthers Otrokovice 4:8 (0:2, 2:2, 2:4)

Sestavy a branky: Eret - Stelzer, Řeřicha, Nový (40.), Plachý, Šůs, Konopík, Zdeněk (39., 56.), Hromádka, Beneš (41.), Kůs, Nechutný, Pešek, Zíka, Winter

Nejlepším hráčem utkání se stal Jan Šůs.