Home > Články > Hráčská spolupráce s Tatranem Střešovice

Hráčská spolupráce s Tatranem Střešovice

Pro následující sezónu 2022/23 jsme prodloužili spolupráci s nejúspěšnějším florbalovým klubem v ČR - Tatranem Střešovice

Pozornější fanoušci si určitě všimli, že se v našem dresu objevil hráč s dresem číslo 95 bez jmenovky. Jedná se o Jakuba Hejzlara, hráče partnerského oddílu Tatranu Střešovice. O hráčské spolupráci mezi oddíly si můžete přečíst více v článku Tatranu Střešovice, který naleznete níže či na jejich webových stránkách.

Celkem 11 tatranských mladíků odchází sbírat zkušenosti do 1. ligy mužů formou střídavých startů či hostování, a to do partnerských oddílů v Plzni a Znojmě.

Kooperace Tatranu s oddíly z nižších soutěží není nic nového a v případě Znojma i Plzně se navíc jedná o dlouhodobé partnerství. Celek FbC Plzeň loni dokázal postoupit do druhé nejvyšší soutěže u nás, kde doplní již zmíněné Znojmo a Střešovice tak budou mít v 1. lize dva partnerské kluby, díky kterým bude moct Tatran dopřát herní čas v mužské kategorii mladším hráčům, většinou juniorského věku.

Na jih Moravy zamíří v rámci střídavých hostování hned 5 hráčů juniorského kádru, a to Šimon Vavroušek, Marek Hozman, Vojtěch Kún, Daniel Péc a Adam Kučera. Ty ještě doplní Bohumil Piskáček, u něhož se bude jednat o střídavé starty. Všichni tak naváží například na Jonáše Kreysu nebo Dalibora Švédu, kteří oblékali dres Znojma v loňské sezóně 1. ligy, ve které celek z jihu Moravy došel do semifinále druhé nejvyšší soutěže.

1. ligu bude letos hrát i FbC Plzeň, která postoupila z Národní ligy. V dresu západočechů se v sezóně formou střídavých startů představí Matěj Čelakovský, Vojtěch Panuška, Vítek Hrbáček a Michal Antonín Malhocký. Střídavě hostovat v Plzni bude po celou sezónu Jakub Hejzlar.

Jakub Menhart (Generální manažer Tatranu Střešovice):

Jedním z hlavních cílů naší výchovy v rámci florbalové specializace je příprava hráčů na vrcholový florbal. Tatran disponuje velkým počtem talentovaných hráčů, kteří mají superligové ambice. Proto je pro nás důležité, aby mohli co nejdříve nakouknout i do mužského florbalu a první liga je pro jejich vývoj ideální. Kluci mají možnost hrát soutěž, která je o hodně tvrdší než juniorka a pomalu si zvykat na rozdíly mezi mužským a juniorským florbalem. Naopak Znojmu a Plzni hráči díky svým florbalovým kvalitám dokáží sportovně pomoci, díky tomu vnímáme tuto spolupráci jako win-win

Václav Michálek (Hlavní trenér “A” týmu FbC Plzeň):

V rámci spolupráce s Tatranem Střešovice jsme chtěli zvýšit konkurenci a případně doplnit počet hráčů v našem týmu. V současné době mohli naši fanoušci vidět Kubu Hejzlara, který má střídavé hostování do konce sezóny a myslím si, že do našeho týmu dobře zapadl. Další výše zmínění hráči by měli naskočit v rámci střídavého startu po dobu 105 dnů v průběhu celé sezóny. Osobně jsem všechny hráče viděl v zápasech juniorské ligy a doufám, že dokáží ukázat svoje kvality i v dospělém florbale a pomohou nám v první lize.

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2

Partneři 1. ligy ČF

Exesport