Home > Články > Základní část uzavřena vítězně za tři body

Základní část uzavřena vítězně za tři body

Muži poprvé v tomto roce vyhráli za tři body a poslali tak pražské Kobylisy do play-down. Po třech letech si tak Áčko zahraje play-off, vybrala si nás Orka Čelákovice. Dále se podařilo zaskórovat jen modrým stržům - bílí strži, junioři B a dorost A nevyhráli ani zápas.

Muži A

V neděli se odehrálo poslední kolo Národní ligy a tým mužů chtěl jenom potvrdit místo v play-off na domácí půdě. Naším soupeřem byl tým z pražských Kobylis, který stále bojoval o poslední místo ve vyřazovacích bojích.

Úvodní část zápasu nasvědčovala tomu, že jde o důležité body a hrál se opatrný florbal plný taktiky a vyčkávání, naštěstí skončila v náš prospěch v poměru 2:1. Druhá třetina už byla dost rozdílná. Sice se více v zápase přiostřilo v osobních soubojích, ale více branek jsme vsítili my a druhou část vyhráli 4:2 respektive 6:3. Do poslední části jsme museli krotit emoce z dobrého výsledku. Hosté hned ve 48. vteřině vstřelili branku, ale povedlo se nám reagovat na soupeřův nástup a drželi krok. Nakonec jsme udrželi náskok a vyhráli 8:5. Byla to první výhra za plný počet bodů v tomto kalendářním roce.

FbC Plzeň - Florbal TJ Kobylisy 8:5 (2:1, 4:2, 2:2)

Sestava a branky: Novotný, Bezděk - Stelzer, Kuneš (35.), Nový (18., 45.), Plachý, Šůs, Buchta, Zábran (16., 27., 34.), Vošta, Lapuník, Němeček (28., 58.), Tomášek, Täuber Jaromír, Täuber Lukáš, Winter

Hráč utkání: Tomáš Němeček

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Zápas jsme brali jako generálku na play-off, chtěli jsme celý zápas odehrát na tři lajny a vyzkoušet si některé věci, což si myslím, že se nám povedlo. Navíc sladká příchuť vítězství za 3 body nás naladila na play-off, ve kterém narazíme na první celek tabulky. Touto cestou bych rád pozval všechny naše fanoušky, aby dorazily fandit na zápasy a pomohli nám v cestě za dalším naším cílem.

Fotogalerie

Junioři B

Na nedělní zápasy naše juniorská rezerva vyrazila do Františkových Lázní, kde se utkala v Florbalovou školou Plzeň a týmem z Klatov. Po ostudných výkonech na hřišti si junioři připsali dvě jasné porážky v poměru 6:3 a stále jim patří předposlední příčka v druhé lize juniorů.

Florbalová škola Plzeň - FbC Plzeň B 6:3 (0:2, 4:1, 2:0)

Sport Club Klatovy - FbC Plzeň B 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)

Sestava: Votava - Selner, Prokš, Varta, Táborský, Wolf, Mikoláš, Konopík, Karban, Heindl, Špalek

Dorost A

V sobotu náš dorostenecký tým odcestoval na poslední kolo 1. dorostenecké ligy do Rudné u Prahy, kde se utkal s Panthers Praha a Štíry z Českých Budějovic.

Do první zápasu jsme vstoupili s vědomím, že chceme oslabené Panthery překvapit a urvat 3 body do tabulky. Po divoké první třetině byl stav 4:4. Prostřední třetinu se našim mladíkům povedlo vyhrát v poměru 3:1. V poslední části jsme se nadechovali k splnění našeho cíle, kdy jsme ve 35. minutě navýšili na 9:6. Poté do utkání hned několikrát vstoupil svými rozhodnutími mladý nezkušený rozhodčí a pomohl tak otočit zápas v náš neprospěch v konečný stav 9:10 pro Panthers Praha.

Ve druhém zápase náš tým chtěl odčinit prohru z prvního zápasu, ale vstup do zápasu tomu moc nenasvědčoval, neboť po třech minutách hry jsme prohrávali již 0:2. Poté jsme se soupeřem srovnali krok a první třetina skončila v poměru 1:3. Druhá třetina byla pro oko diváka vyrovnaná, bohužel náš tým nedokázal proměnit jasné brankové situace a tak druhá třetina skončila stejně jako ta úvodní. Do poslední třetiny jsme vstoupili aktivně a to neslo své ovoce a snížení skóre na 6:5. Štíři se poté ve svém oddychovém čase srovnali a dovedli utkání do vítězného konce v poměru 8:5.

FbC Plzeň - Panthers Praha 9:10 (4:4, 3:1, 2:5)

FBC Štíři České Budějovice - FbC Plzeň 8:5 (3:1, 3:1, 2:3)

Sestava: Bejm, Beran - Pešek, Varta, Ehm, Fučík, Denisov, Páník, Hes, Brabec, Weber, Váchal, Štillip, Baštýn, Táborský

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Obě utkání jsme takticky zvládli, bohužel v prvním utkání nás porazil soupeř pomocí výroku mladého nezkušeného rozhodčího a možná i díky tomu jsme do druhého utkání vstoupili nešťastně a brzy prohrávali. Musím hráče pochválit, že i za nepříznivého stavu se dokázali psychicky zvednout a srovnat skóre. Až přestaneme dělat individuální chyby, tak budeme moci myslet i na výhry nad těžšími soupeři.

Starší žáci blue

Starší žáci blue se opět předvedli ve výborném světle.

USK Akademik Cheb - FbC Plzeň blue 3:2 (2:0, 1:2)

FbC Plzeň - Florbal Slavoj Tachov 7:2 (7:1, 0:1)

FbC Plzeň blue - Florbal Sokolov 7:3 (2:2, 5:1)

Sestava: Balák, Smazal - Mráz, Souček, Janovský, Ehm, Brejcha, Kaas Šimon, Kaas Štěpán, Sobek Matěj, Sobek Jakub, Hajšman, Papírník

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Nejdříve jsme potrápili jednoho z favoritů soutěže - Cheb. Bohužel jsme zápas ztratili naši neuvěřitelnou chybou při střídání, a i když jsme měli v závěru dost šancí, tak jsme nakonec prohráli o jednu branku. Dalším soupeřem byl Tachov. Tachov hrál na turnaji opět sympaticky. Ovšem to, jaké akce a nasazení předvedli kluci na začátku zápasu, se jen tak nevidí. Za chvíli bylo po zápase a skóre vypadalo hrozivě pro soupeře 7:0. Ve zbytku zápasu, v pohodovem tempu, Tachovští jen korigovali na konečných 7:2. V zápase o třetí místo se nám do cesty postavil Sokolov. A musíme uznat, že nás soupeř zaskočil a brzo vedl 2:0. My jsme ovšem zůstali v klidu a svoji hrou jsme zápas otočili na 7:3. Jako už posledních pár turnajů, tak i tenhle potvrdil stoupající tendenci v naší hře.

Starší žáci white

Bílí strži pořádali turnaj 2. koše.

FBC Rokycany - FbC Plzeň white 6:6 (2:3, 4:3)

FBŠ Slavia Plzeň - FbC Plzeň white 8:6 (2:4, 6:2)

Florbalová škola Plzeň oranžoví - FbC Plzeň white 5:1 (1:1, 4:0)

Sestava: Balák, Smazal - Friedrich, Mráz, Pejsar, Janovský, Kastner, Řeřicha, Kudrnovský, Sobek Matěj, Sobek Jakub, Nový

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,Sestava byla značně ovlivněna velkým množstvím omluvenek. V tomto ohledu mě napadá otázka, zda je dobrý nápad pořádat turnaj v době jarních prázdnin. Ve dvou zápasech jsme zbytečně ztratili vítězství vlastní nekoncentrovaností. Hráčům rozhodně nechyběla snaha a nasazení, ale dostali jsme hodně hloupých a laciných gólů. To vše se odrazilo na celkovém výsledku. Děkuji rodičům v hledišti za naši podporu.