Home > Články > Turnovští opět obdrželi pověstných sedm gólů

Turnovští opět obdrželi pověstných sedm gólů

Muži uspěli v Turnově, kde nadělili jako v předchozích třech vzájemných zápasech opět sedm gólů. Junioři se pomalu zvedají z pomyslného dna. Minipřípravkáři odehráli své první opravdové zápasy.

Muži A

V sobotu odehrálo naše mužské Áčko večerní zápas na půdě Turnova. Vstup do první třetiny se nám povedl a již po 35 sekundách jsme šli do vedení. První třetina byla vyrovnaná, a i díky plnění taktických pokynů, jsme odcházeli do šaten za stavu 0:1. Prostřední třetina začala stejně jako ta úvodní, tentokrát nám stačilo na branku 27 sekund. Poté již začali úřadovat hráči Turnova a po několika našich chybách skončila třetina 4:3 pro domácí celek. V poslední třetině domácí Turnov odskočil na rozdíl tří branek. Od vstřelené branky na 6:3 začala stíhací jízda našich hráčů za vyrovnáním. Ta vyústila vyrovnáním minutu před závěrečnou sirénou a šlo se do prodloužení, které bylo pro náš tým první v této sezóně. Prodloužení v počtu tří hráčů na každé straně trvalo něco málo přes tři minuty, kdy branku bez odvolaného brankáře trefil přes celé hřiště Matěj Vošta a upravil skóre na konečných 6:7.

TJ Turnov - FbC Plzeň 6:7p (0:1, 4:2, 2:3, 0:1)

Sestava a branky: Novotný, Ščurko - Štejr, Stelzer (35.), Kuneš (55.), Nový (1., 21.), Šůs, Brabec, Zábran (53.), Vošta (64.), Täuber, Malý (60.), Buchta

Hráč utkání: Matěj Vošta

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Věděli jsme, že zápas v Turnově bude hodně těžký. I díky menšímu hřišti mají domácí hráči opravdovou výhodu domácího prostředí. I tak jsme věděli, co od soupeře očekávat a přizpůsobili jsme tomu naši hru. To se vyplácelo až do druhé třetiny, kdy jsme udělali několik chyb a soupeř je dokázal potrestat. V poslední třetině jsme se zvedli jako tým a dokázali náš tlak přeměnit ve vyrovnání. V prodloužení jsme využili chybné rozehrávky soupeře a otočili zápas. Z Turnova si odvážíme důležité 2 body do ligové tabulky. Touto cestou bych chtěl pozvat všechny naše příznivce na poslední zápas tohoto roku, který odehrajeme 22.12. na Lokomotivě od 16:15. Můžete se těšit na zápas s prvním týmem tabulky, pěkný florbal a svařák zdarma.

Fotogalerie

Muži B

Mužská rezerva bojovala v neděli již skoro tradičně ve Šťáhlavech.

T.J. Sokol Koterov - FbC Plzeň 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)

FbC Plzeň B - FBŠ Slavia Plzeň B 2:6 (0:1, 0:2, 2:3)

Sestava: Lukeš - Hamrle, Kinkor, Polák, Čížek, Dvorný, Kubáč, Vadinský, Hegner, Hlaváč, Pospíchal, Lavička, Buchta, Hoferek

Komentář trenéra Jiřího Lavičky: ,,Obě utkání jsme hráli velmi špatně, neproměnili šance a dostávali laciné góly před naší brankou.

Junioři

Juniorům se začíná konečně dařit. Z pražského víkendu přiváží tři body.

Pragie Tigers - FbC Plzeň 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Sestava a branky: Eret, Urban - Pešek, Varta, Titl, Tykal, Řeřicha, Šíp, Plachý (56.), Denisov, Konopík (30.), Bastl, Hajšman, Sutner, Winter (8., 16., 37.), Baštýn, Kůs

Hráč utkání: Jiří Winter

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,V sobotu jsme hráli s pražskými Tigers a byl to velice vyrovnaný zápas. První třetina byla hodně vyrovnaná. Ve druhé jsme začali hrát lépe než soupeř a zaslouženě jsme vedli. Ovšem ve třetí části nás soupeř hlavně v úvodních minutách úplně přehrával a skoro si vzal výsledek na svou stranu. Ovšem gólman Eret i jeho konstrukce byli proti. Bylo to hodně ubojované vítězství, a když jsme měli i v závěru se konečně štěstí přiklonilo na naší stranu narozdíl od víkendu před dvěma týdny.

Panthers Praha - FbC Plzeň 13:3 (3:0, 3:1, 7:2)

Sestava a branky: Urban, Eret - Varta, Titl, Tykal, Řeřicha, Šíp, Plachý, Denisov, Konopík (24., 43.), Hajšman, Sutner, Winter, Malý, Baštýn (58.), Kůs

Hráč utkání: Jan Baštýn

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,V neděli jsme se snažili vzdorovat favoritovi skupiny západ. To se nám dařilo jen přibližně do půlky zápasu. A i když skoro po dvou třetinách byl stav utkání 1:6, mohlo to být klidně 4:6. Neproměnili jsme šance, do kterých jsme se dostali. Ve třetí třetině jsme zápas a výsledek úplně zbytečně odevzdali.

Dorost A

Dorostenci v neděli odjížděli na další turnaj, kde se utkali s FBC Došwich Milevsko a FBC Strakonice. První zápas s Milevskem byl zápasem o první místo v koši B skupiny C. Utkání bylo po celou dobu vyrovnané a tomu svědčí i konečný výsledek v poměru 4:4. Druhý zápas vyzníval podle papírových předpokladů v náš prospěch, bohužel jsme brzy inkasovali a po celé dvě třetiny dobývali branku Strakonic. Až ve třetí třetině jsme zlomili kletbu soupeřovi branky a dohráli zápas v náš prospěch v poměru 2:7.

FbC Plzeň - FBC Došwich Milevsko 4:4 (1:1, 1:2, 2:1)

FBC Strakonice - FbC Plzeň 2:7 (1:0, 1:1, 0:6)

Sestava: Bejm, Beran - Pešek, Janovský, Ehm, Fučík, Brejcha, Kaas, Brabec, Sobek, Weber, Váchal, Jankovec, Štillip, Táborský, Osuský

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Odehráli jsem dva těžké zápasy a každý z nich měl odlišný průběh. První byl florbalovější, kde jsme hráli nahoru dolů a konečně jsme narazili na soupeře, který nestál na vlastní půlce a nebetonoval. Naopak druhý zápas byl o našich hlavách, kdy se nám dlouho nedařilo překonat brankáře soupeře. Každopádně jsem s výkonem spokojen, v sestavě jsme měli hned čtyři hráče, kteří si 1. ligu dorostenců vyzkoušeli poprvé a musím uznat, že se neztratili.

Dorost B

Dorostenecká rezerva obohacená o množství starších žáků vyrazila v neděli do Františkových Lázní.

FBŠ Slavia Plzeň B - FbC Plzeň B 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Komentář trenéra Jakuba Boháče: ,,Toto utkání se dá po výsledkové části hodnotit za velmi smolné, ale po herní části naprosto skvělý výkon všech hráčů. Hra měla tempo, tvrdé souboje a šance na obou stranách. Bohužel se nám ale nepodařilo vstřelit žádnou branku a prohráli tak 1:0.

FbC Plzeň B - FBC Rokycany 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)

Komentář trenéra Jakuba Boháče: ,,Utkání bylo z naší strany zahráno velmi dobře. Dařilo se nám konečně vstřelit i nějaké branky, ale bohužel to na výhru opět nestačilo, prohra 3:5. Výsledky nás ale vůbec nemusí mrzet. Tým tvořený z velké části staršími žáky dokazoval, že umí hrát i proti starším klukům, a že se toho nebojí. Pořád je co zlepšovat, ale je to na dobré cestě.

Sestava: Smazal - Svoboda, Ehm, Nový, Pávek, Hora, Hes, Hanzlíček, Papírník, Krbec, Frečner, Svoboda, Budek

Mladší žáci blue a white

Komentář trenéra Jaromíra Täubera: ,,V neděli nastoupili již tradičně oba dva týmy našich mladších žáků na stejném turnaji, kde se postupně utkaly s týmy Tachova a Slavie a nechyběl ani vzájemný zápas, který letos poprvé neskončil remízou a zvítězil v něm tým starších - blue. Ani náš mladší tým - white na turnaji nezklamal a odehrál skvělé zápasy. Celý turnaj opanoval tým z Tachova v těsném závěsu našich dvou družstev.

Mladší žáci black

Komentář trenéra Vojtěcha Kuneše: ,,V neděli 15.12. odehráli mlži black další kolo přeboru mladších žáků. Tentokrát jsme se vydali do Stoda. V prvním zápase nás čekal právě domácí Stod, tento zápas byl celý v režii domácího týmu. Druhý zápas proti FBC Jiskra Domažlice skončil pro nás také vysokou porážkou. Poslední zapas kluci odehráli proti FBŠ Slavia grey, kde se nám podařilo zvítězit. I přes spoustu obdržených branek a dvě porážky, hodnotím naše výkony pozitivně, protože kluci ke každému zápasu přistoupili s velkým nasazením a dařilo se jim plnit předem dané cíle. Naopak nám turnaj ukázal obrovské množství rezerv, na kterých začneme společně pracovat na trénincích. Doufám, že si kluci turnaj užili stejně jako já. Na závěr bych chtěl říci, že za poslední zápas proti Slavii si kluci zaslouží pochvalu, a určitě se tím budeme chtít odrazit v další florbalové práci.

Přípravka

Komentář trenéra Michala Brabce: ,,V sobotu 14.12. jsme pořádali turnaj přípravek na 14.ZŠ v Plzni. Naši borci statečně bojovali proti týmům Slávie, FBŠ, Tachova a Tlučné. Ačkoliv jsme si nepřipsali žádnou výhru, všechny zápasy byly vyrovnané a kluci se vždy prali až do konce. Turnaj jsme si užili a těšíme se na další v příštím roce.

Minipřípravka

Komentář trenérky Sáry Bobkové: ,,Na turnaj přípravky navazoval turnaj minipřípravky. Děti si hrací sobotu moc užily. Byl to jejich první zápas a musím přiznat, že to bylo skvělé. Padlo spousta smíchu, trochu pláče, ale nejvíce radosti. Radost z každého gólu. Snažily se a bojovaly až do konce. Měli jsme šikovnějšího soupeře, takže jsme bohužel nešli domu s výhrou, ale zápasy jsme si užili a do příště to zlepšíme.