Home > Články > Muži přiváží velice cenný jeden bod

Muži přiváží velice cenný jeden bod

Muži tento víkend získali pouze jeden bod. Junioři v obou zápasech prohráli třetí třetinu, což je stálo celých šest bodů. Za to dorostenci byli stoprocentní.

Muži A

V neděli náš elitní mužský tým zavítal do Královo Dvora, kde se utkal s místním T.B.C. Narozdíl od minulého utkání jsme do zápasu vstoupili s chutí po vítězství a to neslo ovoce v podobě vyhrané první části. Prostřední část byla plná neproměněných šancí a nepřesností na naší straně, díky kterým jsme prohráli třetinu v poměru 3:2. Poslední část patřila opět našim hráčům, kteří měli viditelnou převahu, kterou bohužel nedokázali přetavit v potřebné branky v soupeřově síti. I přes převahu dospělo utkání do prodloužení, kde soupeř využil odvolaného brankáře a tedy početní převahu 4 na 3 a ukořistil bod navíc za vítězství 6:5 v prodloužení.

T.B.C. Lucern Králův Dvůr - FbC Plzeň 6:5p (1:2, 3:2, 1:1, 1:0)

Sestava a branky: Novotný, Bezděk - Štejr, Stelzer (48.), Kuneš, Nový, Šůs, Buchta, Brabec, Zábran, Tlapák (9.), Vošta, Lapuník, Němeček (39.), Tomášek, Täuber Jaromír (2., 40.), Täuber Lukáš

Hráč utkání: Jaromír Täuber

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Do zápasu jsme vstoupili skvěle a dařilo se nám ohrožovat soupeřovu bránu. Další třetina pro nás byla horší a soupeř i díky štěstí vsítil několik branek. V poslední třetině jsme ukázali svoji sílu, bohužel ta se neprojevila na ukazateli skóre. I tak si myslím, že jsme předvedli skvělý výkon, od kterého se musíme odrazit do dalších utkání.

Fotogalerie

Muži B

Mužská rezerva bojovala již téměř tradičně ve Šťáhlavech. Tentokrát se našemu béčku turnaj vůbec nevydařil.

Florbalová škola Plzeň B - FbC Plzeň B 8:4 (2:1, 3:0, 3:3)

Hráč utkání: Pavel Hamrle

FbC Plzeň B - DDM Stod 1:7 (0:6, 1:0, 0:1)

Hráč utkání: Daniel Čížek

Sestava: Nový - Hamrle, Kinkor, Polák, Čížek, Dvorný, Kubáč, Hegner, Hlaváč, Pospíchal, Lavička

Komentář trenéra Jiřího Lavičky: ,,Hráli jsme velmi špatně, odevzdaně, zaslouženě soupeři vyhráli.

Junioři A

Junioři po dlouhé pauze odehráli o tomto víkendu dva domácí zápasy. Juníci se zápas od zápasu zlepšují, nicméně promrhané třetí třetiny jim stále brání k zisku dalších bodů.

FbC Plzeň - Florbal Chomutov 5:9 (3:3, 1:2, 1:4)

Sestava a branky: Eret, Urban - Pešek (49.), Varta, Titl, Tykal (31.), Šíp, Holeček (12.), Plachý (19.), Denisov (16.), Konopík, Bastl, Hajšman, Winter, Malý, Baštýn

Hráč utkání: Tomáš Holeček

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Sobotní zápas proti Chomutovu nám ukázal, kde jsme se dokázali zlepšit v průběhu sezony a zároveň na čem musíme zapracovat. Hodně jsme se zlepšili do útočné fáze a nečekáme, až nam soupeř něco dovolí. Na druhou stranu nám závěr zápasu ukázal, že přesilovku hru budeme muset daleko více vypilovat. Škoda nezvladnuteho závěru. Myslím že zápas to byl prospěšný pro obě strany. Hrálo se ve vysokém tempu. Ještě bych se chtěl vrátit ke gestu fair play, který učinil trenér Chomutova, když uznal branku, o které si rozhodčí mysleli, že nebyla. Rozhodčí jsou jen lidé a nemůžou vidět vše. Proto je někdy smutné, že místo toho, aby uznali chybu, tak si radši jedou svoji pravdu. Co mě zklamalo, byl nepořádek v šatně hostů po opuštění jejich týmu. Doufám, že naši hráči se nikdy takovýmto způsobem nebudou prezentovat.

FbC Plzeň - FB Hurrican Karlovy Vary 8:9 (5:4, 3:2, 0:3)

Sestava a branky: Urban, Eret - Pešek, Varta, Titl, Tykal (20., 33.), Šíp (5.), Holeček, Plachý (8.), Denisov, Konopík (1., 19., 21.), Bastl, Hajšman, Sutner, Winter (22.), Baštýn

Hráč utkání: Jaroslav Konopík

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Nedělní zápas s Karlovymi Vary jsme byli ještě daleko hladovější. Odměnou nám bylo to, že jsme skoro po celou dobu zápasu vedli. Někdy i o tři branky. Poslední třetina byla z naší strany trestuhodná a bohužel nám opět zavřela cestu k jakémukoliv bodovému zisku. Ještě jednou přejeme hráči Varů, který se zranil, co nejbližší rekonvalescenci. Nikdo nechce vidět sportovce, jak v bolesti leží na zemi. My se musíme poučit a v dalším zápase ještě více zabrat.

Fotogalerie

Dorost A

Druhý víkend za sebou naši dorostenci pořádali 1. ligu dorostenců skupiny C. Na naše hráče čekali papírově lehčí soupeři než minulý víkend v podobě Strakonic a Meťáku České Budějovice. V prvním zápase jsme od první minuty dobývali soupeřovu svatyni, ale úsilí neneslo požadovaný výsledek. I tak jsme každou třetinu navyšovali skóre až na výsledných 5:1. Druhý zápas jsme začali v rychlém tempu a už ve 48. vteřině jsme se radovali z první branky. Soupeř chtěl hrát otevřený florbal a to se nám hodilo do krámu. I přes stažení sestavy na deset hráčů z důvodu překrývající ho se utkání s juniory jsme zápas dovedli do vítězného konce v poměru 9:3.

FBC Strakonice - FbC Plzeň 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

FbC Plzeň - SK Meťák České Budějovice 9:3 (4:0, 2:0, 3:3)

Sestava: Beran, Bejm - Hes, Pešek, Varta, Janovský, Ehm, Fučík, Denisov, Brabec, Sutner, Sobek, Váchal, Štillip, Baštýn, Táborský

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Tento víkend jsme potvrdili vzrůstající formu. Na některých věcech musíme v tréninku ještě zapracovat, ale jinak jsem velmi spokojen. Dost mě těší i zapojení starších žáků do sestavy, ve které se vůbec neztratili, ba naopak. Opět bych chtěl poděkovat rodičům za podporu v zápasech a pořadatelům za dobře odvedenou práci.

Fotogalerie

Dorost B

V sobotu odehrál dorostenecký B tým ve Františkových Lázních další 2 zápasy 2. dorostenecké ligy. Ze dvou zápasů vezeme 3 body za výhru 11:2 nad Interobalem Plzeň, ale paradoxně hoši sehráli mnohem lepší zápas s Akademikem Cheb, i když jej prohráli 3:6.

USK Akademik Cheb - FbC Plzeň B 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)

FbC Plzeň B - SK Interobal Plzeň 11:2 (1:0, 5:2, 5:0)

Sestava: Smazal - Krbec, Svoboda, Kříž, Ehm, Brejcha, Pávek, Hanzlíček, Papírník, Budek, Osuský

Komentář trenéra Michala Novotného: ,,S Chlebem kluci drželi po dvou třetinách nerozhodný stav 3:3. Bohužel ve třetí třetině se již projevila fyzická převaha soupeře a ten dokázal zápas zlomit na svou stranu. Hoši však zaslouží za tento zápas pochvalu za aktivní hru, bojovnost a obětavost při blokování střel. Bohužel ve druhém zápase jsme ani zdaleka nenavázali na první utkání a hoši k zápasu přistoupili tak, že se nemůže nic stát a soupeř se porazí sám. Snad to pro ně byla do budoucna dostatečná facka a kluci si uvědomí, že bez nasazení se žádný soupeř neporazí jen tak na techniku.

Mladší žáci blue

Komentář trenéra Jaromíra Täubera: ,,Mladší žáci blue nastoupili do turnaje v Tlučné díky virové epidemii v dost kombinované sestavě. I přes nízký věkový průměr naší soupisky jsme na turnaji rozodně nehráli druhé housle. Postupně jsme se na tamním velmi malém hřišti utkali s týmy Horšovského Týna, Tlučné a Tachova. V prvních dvou zápasech jsme byli dominantní na hřišti jak z pohledu hry s balonkem, tak zejména bez balonku, kdy jsme předváděli mnohdy až maximální usilí směrem k zisku balonku. Oba dva zápasy jsme zaslouženě vyhráli a chystali jsme se vyzvat tým z Tachova v pomyslném finále turnaje. Tachovští, oslabeni stejnou epidemií jako my, od začátku předváděli, proč jsou v regionu dominantní, avšak naše velmi aktivní hra dělala i jim místy problémy. Zápas pro nás nakonec dopadl možná až příliš krutě 1:7, ale velkým pozitivem pro nás je, že jsme si vytvořili velké množství brankových příležitostí a celou dobu zápasu, nehledě na výsledek, jsme hráli téměř na hraně našich možností. Z turnaje mám velmi dobrý pocit, protože jsme do něj nastoupili s velkým množstvím elévů, kteří se ukázali být velkým příslibem do budoucna a zároveň mezi našimi mladšími žáky, kteří se turnaje zúčastinili, se začali rýsovat lídři, kterí dokáží převzít odpovědnost.

Mladší žáci white

Komentář trenéra Michala Brabce: ,,V sobotu nás čekal turnaj ve druhém koši ligy mladších žáků, kam náš tým spadnul po nepřesvědčivém výkonu minulé kolo. Bohužel zde díky veliké marodce nastoupil zcela jiný tým, pro který se z drtivé většiny jednalo o první zkušenosti s velkým florbalem. Postupně jsme odehráli zápasy s elévským týmem Tachova, Slávií a FBŠ Plzeň. Vzhledem k věku našeho týmu zde nebudu hodnotit výsledky, které byly bohužel jednoznačné. Výkon na nezvykle velikém hřišti byl od některých našich hráčů velice nad naše očekávání, zároveň jsme viděli veliký posun s každou ubíhající minutou. I za rozhodnutého stavu se chtěli kluci na hřišti porvat o každý balon proti o hlavu vyšším soupeřům a za to dostali velikou pochvalu. Nyní nám nezbývá nic jiného, než se vrátit zpět do elévského florbalu, aby byli kluci připraveni na žákovský florbal, který je příští sezonu čeká a budeme držet palce našim starším spoluhráčům, aby vrátili co nejdříve náš druhý tým zpět do prvního koše.

Mladší žáci black

Komentář trenéra Vojtěcha Kuneše: ,,V neděli 26.1. odehráli naši mladší žáci black další kolo v rámci přeboru mladších žáků 3+1. Postupně jsme se utkali s týmy FBŠ Slavia Grey, SK Jiskra Domažlice, PRO Beroun a turnaj byl zakončen zápasem s FBŠ Slavia girls. Na turnaji jsme zaznamenali dvě porážky a dvě vítězství, i přes dvě porážky, mohu hodnotit cely turnaj jako velice pozitivní a kluci si zaslouží velikou pochvalu za předvedenou hru, protože spousta z nich hrála na hraně svého dosavadního maxima. Nyní nezbývá nic jiného, než začít opět tvrdě pracovat v tréninku, abychom toto maximum posunuli opět o kousek dále. Doufám, že si kluci turnaj užili stejně jako já, společně s Michalem Brabcem. Ještě bych rád dodal, že tyto dvě vítězství nebyli psychickou vzpruhou jen pro naše mladé hráče, ale také pro Brabiho.

Přípravka

Komentář trenérky Anety Bernhardtové: ,,Dne 25.1. si zahráli i naši nejmenší, a to na 25. ZŠ v Plzni. První zápas s Florbalovou školou Plzeň bohužel prohráli 1:9. Druhý zápas s Florbal Slavoj Tachov remízovali 5:5. Třetí zápas s FBŠ Slavia Plzeň bohužel pro náš tým znovu skončil prohrou, konkrétně 2:9. Kluky ale ani jedna prohra nezlomila a poslední zápas proti TJ Tlučná vyhráli 9:7. I přes dvě prohry naši svěřenci zůstávali pozitivní a hráli naplno. Za to je moc chválím a děkuji.